صفحه اول اخبار اخبار منتخب کتاب " ریتم در موسیقی" بر پله بیست و پنجم نشست
بازدید: ۱۵۵

کد خبر: ۵۷۹۹
چهارشنبه ۲۶ آبان ۹۵ ساعت ۱۰:۶

در کمتر از چهار ماه؛

کتاب " ریتم در موسیقی" بر پله بیست و پنجم نشست

چاپ بیست و پنجم کتاب " ریتم در موسیقی" تألیف شهرام مظلومی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب "ریتم در موسیقی" مجموعه درس ها و تمرین های طبقه بندی شده ریتم است که در شش فصل تدوین شده است و تاکید مطالب بیشتر بر اجرای فیگورهای ریتمیک و پیوند آن ها با یکدیگر است.

در این کتاب طرز اجرای فیگورهای ریتمیک به دو طریق ارائه شده است. ابتدا با حرکت دست و پا، سپس با ضربات انگشتان دست. اجرا به طریقه اول مقدمه ای برای اجرای دقیق تر و طریقه دوم پرداختن به جزئیات فیگورها است.

در سه فصل اول، ضرب سیاه مختص یک پریود کامل دو قسمتی (رفت و برگشت پا) و سیاه نقطه دار مختص یک پریود سه قسمتی (ترسیم حرکت فضایی دست به صورت مثلث) انتخاب شده است. در فصل چهارم نویسنده تغییر شکل در ضرب میزانهای(ساده و ترکیبی) را برای علاقمندان به موسیقی تدوین کرده است.

ریتم ها و میزانهای لنگ ،اختلاط فیگورهای ریتمیک ساده و ترکیبی و تمرین های ویژه اصول گفته شده؛ در فصول پنج و شش آمده است.

این اثر، قابل توجه هنرجویان موسیقی است و کمک زیادی به مطالعه بیشتر در زمینه تئوری موسیقی می کند.

چاپ بیست و چهارم این اثر در ۷۷ صفحه، شمارگان دو هزار نسخه و با قیمت ۶۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان هنر موسیقی قرار گرفته است.

مشتاقان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ مراجعه کنند.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark