صفحه اول اخبار اخبار منتخب سروش دیگر یک نشریۀ کاغذی نیست!
بازدید: ۲۶۴

کد خبر: ۵۸۱۳
سه شنبه ۰۷ دي ۹۵ ساعت ۱۲:۱۷

سروش دیگر یک نشریۀ کاغذی نیست!

تصور کنید یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید و ناگهان همه شخصیت‌های خیالی شما دورتان جمع شده و به شما خیره شده‌اند! شاید این موضوع، تا به امروز توهم و خیال بود اما حالا با استفاده از نرم‌افزار واقعیت‌افزوده شخصیت‌های داستان‌ها جان می‌گیرند و با شما حرف می‌زنند و با استفاده از عناصر صدا، تصاویر سه‌بعدی و موسیقی با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

واقعیت‌افزوده همانطور که از نامش پیداست واقعیت دیگری را به یک کتاب یا مجله می‌افزاید و لذت مطالعه را بیشتر می‌کند.

این نرم‌افزار در کنار مجلات سروش کودکان و خردسالان در دوره جدید ارائه می‌گردد و با استفاده از یک گوشی هوشمند و تبلت قابل استفاده می‌باشد. با قراردادن موبایل در مقابل صفحات مجله سروش، قصه و داستان‌ها با صدای بهترین صداپیشگان کودک برای شما خوانده می‌شوند و تصاویر از صفحه خارج شده و به شما نزدیک می‌شوند. این قابلیت کمک می‌کند تا کودکان یا خردسالان که  سواد خواندن ندارند هم بتوانند داستان‌ها را گوش کنند و هیجانی دلچسب را تجربه کند. این نرم‌افزار فرصتی را فراهم می‌کند تا کودکانی که والدینشان یا توان قصه‌گویی کودکانه ندارند و یا فرصت این مهم به دلیل مشکلات روزمره برایشان فراهم نیست هم نود دقیقه داستان‌های سروش را همراه با موسیقی و تصاویر سه‌بعدی ببینند و بشنوند.

برخلاف نظر بسیاری از منتقدان نشریات و کتب کاغذی که دوره آن‌را تمام شده می‌دانند و فضای مجازی و تکنولوژی‌های جدید را جایگزین مطالعه کاغذی می‌دانند، کارشناسان سروش معتقدند تکنولوژی‌های جدید نه تنها تهدید نیستند بلکه با شناخت صحیح و کاربرد مناسب می‌توانند به افزایش گرایش به مطالعه نشریات کاغذی کمک کنند. موبایل تا چندی پیش تنها وسیله مکالمه تلفنی بود و سپس به عنوان یک سرگرمی در جامعه جای خود را بازکرد اما هم اکنون بعنوان یک ابزار کاربردی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و با خلاقیت و نوآوری مفاهیم فرهنگی و آموزشی را به کودکان ارایه نماید و البته این موضوع نافی مضرات استفاده ناصحیح از موبایل برای خردسالان و کوکان نمی‌باشد برهمین اساس انتشارات‌سروش با ارائه نرم‌افزار واقعیت‌افزوده تلاش می‌کند تا محتوایی مناسب و تاثیرگذار را برای استفاده خردسالان و کودکان از موبایل ارائه نماید و خوشبختانه در نمونه‌های آزمایشی این نرم‌افزار که همراه با سروش کودکان و خردسالان ارائه شد، شاهد استقبال غیر منتظره مخاطب بودیم و این رویکرد ما را در ادامه این مسیر بر آن داشت تا در مسیر نوآوری و خلاقیت گام‌های بلندتری برداریم.

حالا دیگر سروش را نمی‌خوانید، بلکه می‌بینید، می‌شنوید و لذت می‌برید، امید است در انتشارات سروش با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و خلاقیت هنرمندانه بتوانیم همواره درخدمت فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشیم.

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark
2 رای