صفحه اول اخبار اخبار منتخب کتاب «اسطوره بیان نمادین» بازنشر و به چاپ پنجم رسید
بازدید: ۱۱۱

کد خبر: ۵۸۱۸
دوشنبه ۱۳ دي ۹۵ ساعت ۹:۳۴

کتاب «اسطوره بیان نمادین» بازنشر و به چاپ پنجم رسید

به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش

به‌دلیل استقبال مخاطبان کتاب «اسطوره بیان نمادین» نوشتۀ دکتر ابوالقاسم اسماعیل‌پور بازنشر و به چاپ پنجم رسید و تا هفتۀ پیش‌رو مجدداً وارد بازار نشر می‌گردد.

 

پیشینة اسطوره‌های ایرانی به هزارۀ پنجم پیش از میلاد می‌رسد، ولی پژوهش‌های اسطوره‌شناسی در ایران بیشتر از نیم قرن سابقه ندارد. این اثر از جمله معدود تألیفات ایرانیان دربارۀ اسطوره به‌طور عام و اسطوره‌های ایرانی به‌طور خاص است. اسطوره سرگذشتی است خاص و مقدس که در زمانی ازلی رخ داده و به‌گونه‌ای نمادین می‌گوید که چگونه چیزی به‌وجود آمده و هستی دارد و از میان خواهد رفت و اسماعیل‌پور از این دیدگاه اسطوره‌های هند و ایران، اسطورۀ آفرینش، نوروز، متیره، اسطورۀ آداپا (نخستین انسان)، هادینگوس و اسطوره‌های گنومی را برمی‌رسد. توضیحات روشن و زبان سادۀ او کتاب  را برای هر خوانندۀ علاقه‌مند سودمند کرده و اتکا به منابع معتبر علمی ایران و جهان اثرش را برای محققان و دانشجویان ارزشمند ساخته است.

 

علاقمندان می‌توانند جهت تهیۀ کتاب بصورت تک جلدی و کلی، به فروشگاه مطهری سروش به نشانی: خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ و یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۹۷۹۳۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark