صفحه اول اخبار اخبار منتخب دکتر حداد عادل از غرفۀ انتشارات سروش بازدید کرد
بازدید: ۱۳۳

کد خبر: ۵۸۶۹
يكشنبه ۱۷ ارديبهشت ۹۶ ساعت ۱۱:۳۵

دکتر حداد عادل از غرفۀ انتشارات سروش بازدید کرد

دکتر حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در بازدید از سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور در غرفۀ انتشارات سروش به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

وی در پاسخ به سوال خبرنگار روابط‌عمومی انتشارات سروش مبنی بر لزوم حمایت از ناشران دولتی و خصوصی گفت: متاسفانه ناشران دولتی موفق نیستند و علتش این است که مدیران ناشران دولتی حقوق‌بگیر هستند و میزان فروش کتاب برای آنها مهم نیست. کار اقتصادی با مدیریت کارمندی جور در نمی‌آید. البته شما ناشر دولتی نیستید و ناشران دولتی درکل موفق نیستند و بزرگترین عیب آنها عدم توزیع مناسب است که مشتری باید به دنبالش بیاید نه ناشر به دنبال مشتری. بنده سروش را در هر دو عرصۀ مطبوعات و نشر موفق می‌بینم با توجه به اینکه اطلاع دارم سروش اندیشه و سروش نوجوان هم درحال انتشار مجدد هستند.

ریاست پیشین مجلس شواری اسلامی در پاسخ به این سوال که پس از شنیدن واژۀ سروش اولین چیزی که به ذهن شما خطور می‌کند چیست، گفت: مجلۀ هفتگی سروش که در سال‌های اول انقلاب بی‌بدیل و بی‌رقیب بود و بالاخره سروش ناشری است که از وظایف اصلی آن برآورده کردن احتیاجات داخلی سازمان و تأمین نیازهای آن و کمک کردن به این لشکر عظیم رسانه‌ای یعنی صدا و سیما است، از حیث دادن خوراک و تغذیه به آن و وظیفۀ دیگرش تغذیۀ جامعه به صورت مکتوب و تصویری است که ما سروش را با این دو وظیفه می‌شناسیم و من از شنیدن نام انتشارات سروش مجلات سروش را به خاطر دارم.

انتشارات سروش در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفۀ بزرگسال: سالن (طبقۀ فوقانی سالن یاس) و غرفۀ کودکان و خردسالان: سالن ، راهرو ۲، غرفه ۲۱۰، پذیرای علاقمندان می‌باشد.

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark