صفحه اول اخبار اخبار منتخب کاهش۱۶درصدی شمارگان کتاب و آغاز ثبت نام برای نمایشگاه فرانکفورت
بازدید: ۱۷

کد خبر: ۵۸۸۸
شنبه ۲۷ خرداد ۹۶ ساعت ۱۲:۳۱

کاهش۱۶درصدی شمارگان کتاب و آغاز ثبت نام برای نمایشگاه فرانکفورت

فراخوان ثبت نام اهالی نشر برای شرکت در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حالی منتشر می شود که موسسه خانه کتاب از  کاهش ۱۶ درصدی شمارگان کتاب و افزایش ۲۳ درصدی قیمت نسبت به سال گذشته خبر می دهد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش به نقل از خبرگزاری مهر؛طبق آماری که موسسه خانه کتاب منتشر کرد، در اردیبهشت ماه سال گذشته، ۲۷۱ عنوان کتاب در حوزه کمک درسی منتشر شده که این آمار در مقایسه با اردیبهشت ماه سال جاری با ۶۹ درصد افزایش به ۴۵۷ عنوان رسیده است.

در اردیبهشت ماه سال ۹۵ در مجموع ۵ هزار و ۹۶۰ عنوان کتاب منتشر شده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال ۹۶ با ۲۷ درصد افزایش به ۷ هزار و ۵۷۵ عنوان رسیده است. از مجموع کل کتاب‌های منتشر شده در سال ۹۵، ۴ هزار و ۸۳۵ عنوان به حوزه عمومی و ۸۵۴ عنوان به حوزه کودک اختصاص پیدا کرده است که این آمار در سال ۹۶ به ترتیب با ۲۷ و ۱۳ درصد افزایش روبه رو شده است.

همچنین، شمارگان متوسط کتاب در اردیبهشت ماه سال ۹۶ در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته با کاهش ۱۶ درصدی رو به رو شده است. این در حالی است که قیمت متوسط کتاب در  اردیبهشت ماه سال ۹۵ از ۱۳ هزار و ۹۴۴ تومان به ۱۷ هزار و ۲۰۸ تومان رسیده و افزایش ۲۳ درصدی داشته است.

انتشار فراخوان حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

همین گزارش می افزاید؛ موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای حضور ناشران ایرانی در غرفه کشورمان در این نمایشگاه، فراخوان داد. طبق این فراخوان، تشکل‌های نشر، ناشران و آژانس‌های ادبی می‌توانند به دو شکل «حضور مستقل» و یا «با ارسال آثار در نمایشگاه» حضور پیدا کنند. بر اساس فراخوان منتشر شده می‌توانند تا تاریخ ۱۰ تیرماه به پایگاه الکترونیکی www.Icfi.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۱۷ از روز ۱۹ تا ۲۳ مهر ۱۳۹۶- ۱۱ تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ برپا خواهد شد.

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark