صفحه اول اخبار اخبار منتخب نمایشنامه‌های مصطفی رحماندوست به دست خردسالان رسید
بازدید: ۱۷

کد خبر: ۵۸۹۰
يكشنبه ۲۸ خرداد ۹۶ ساعت ۱۱:۵۷

نمایشنامه‌های مصطفی رحماندوست به دست خردسالان رسید

مصطفی رحماندوست، مجموعه ۷ جلدی نمایشنامه «آن، مان، نباران» را برای گروه سنی خردسالان و کودکان منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ "آن، مان، نباران" مجموعه‌ای ۷ جلدی شامل نمایشنامه‌های مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده پیشکسوت کشورمان است که از سوی انتشارات سوره مهر برای کودکان گروه سنی «الف و ب» منتشر شده است.

نمایش، مادر هنرهای دراماتیک است و قدرت خلاقه و اعتماد به نفس بر روی پای خود ایستادن به بچه‌ها را می‌دهد و به آن‌ها می‌آموزد زمانی که در حرف زدن گیر می‌کنند خودشان دیالوگ بسازند. هركدام از نمایشنامه‌های این مجموعه با حداكثر ۳ شخصیت و بازیگر اجرا می‌شوند. برای اجرای این نمایش ها به امكانات خاصی نیاز نیست و كودكان ۴ تا ۷ سال می‌توانند آنها را اجرا كنند.

عناوین این مجموعه عبارتند از: جلد اول «یك بابا و یك مامان»، جلد دوم «یك مسواك و یك دندان»، جلد سوم «یك اخمو و یك خندان»، جلد چهارم «بهار بود و زمستان»، جلد پنجم «قصه گرگ و چوپان»، جلد ششم «قصه باغ و باغبان» و جلد هفتم «قصه ابر و باران» .

مضامین این نمایشنامه‌ها اخلاقی و تربیتی است و كودكان در محیط مهدهای كودك و خانه می‌توانند به اتفاق هم بازی‌های خود آنها را اجرا كرده و ضمن سرگرم شدن آموزه‌های تربیتی و اخلاقی را نیز یاد بگیرند.

رحماندوست درباره مجموعه «آن، مان، نباران» می‌گوید: وقتی بچه بودیم یکی از بازی‌های‌مان مامان‌بازی بود و به شکل نمایش اجرا می‌کردیم. بر همین اساس همیشه به این فکر بودم نمایش‌نامه‌هایی برای کودکان بنویسم تا بتوانند در خانه و در کنار پدر و مادرهای‌شان آن را اجرا کنند. بر این اساس سه نمایش‌نامه نوشتم و در مجله‌های رشد منتشر کردم و خیلی مورد استقبال قرار گرفت و بسیاری گفتند ما این نمایش‌نامه‌ها را در خانه و در مهدکودک اجرا کردیم. من تحت تاثیر قرار گرفتم و تعداد دیگری نمایش‌نامه نوشتم که کلاً شد هفت نمایش‌نامه و آن‌ها را منتشر کردم.

این شاعر و نویسنده همچنین درباره هدفش از تولید این مجموعه بیان می‌کند: می‌خواستم با این کار به صورت غیر مستقیم به کودکان بگویم که با هم دعوا نکنند و بدانند هر کسی ویژگی‌های مثبت و منفی دارد و کسی بر دیگری برتری ندارد. در این کتاب‌ها به کودک آموزش داده می‌شود که یک فرد سوم بی‌طرف می‌تواند بین آن‌ها قضاوت کند و مشکل‌ها را حل کند. این نمایش‌نامه‌ها را کودکان می‌توانند در منزل و مهدکودک‌ها با حداقل امکانات اجرا کنند.

 

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark