صفحه اول اخبار اخبار منتخب کتاب " لبنان قبل و بعد از 33 روز " منتشر شد
بازدید: ۴۷

کد خبر: ۵۹۲۲
سه شنبه ۲۷ تير ۹۶ ساعت ۹:۳۶

از سوی انتشارات سروش؛

کتاب " لبنان قبل و بعد از ۳۳ روز " منتشر شد

چاپ نخست کتاب " لبنان قبل و بعد از ۳۳ روز " تألیف سعید ابوطالب از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش؛ لبنان یکی از کوچک‌ترین کشورهای دنیا واقع در غرب آسیا و خاورمیانه است، و در مقیاس تاریخ سیاسی جهان، کشور جوانی است، اما اهمیت تاریخی، نحوۀ شکل‌گیری جایگاه جغرافیایی، و ترکیب جمعیتی آن به‌گونه‌ای است که این کشور را در کانون توجه سیاستمداران و قدرت‌های نظامی و اقتصادی منطقه و جهان قرار داده است.

مؤلف کتاب که از مستندسازان کشورمان است در پی معرفی این کشور دوست، در بحبوحۀ جنگ معروف سی‌وسه روزۀ اسرائیل با لبنان و در ایامی پس از آن، با بیش از ۴۰ تن از شخصیت‌های تأثیرگذار در جریانات سیاسی این کشور از نزدیک ملاقات و گفتگو کرده و مجموعۀ اطلاعاتی مفیدی در قالب این کتاب فراهم آورده که ضمن اینکه برای خوانندۀ عام جذاب و مفید است برای دانشجویان و محققان رشته های علوم سیاسی، مطالعات جهان، روابط بین الملل، و یا فعالان عرصه بیداری اسلامی به‌عنوان منبعی پژوهشی استنادپذیر است.

کتاب حاضر دو ویژگی قابل توجه دارد: اولا، اطلاعات گسترده و ارزشمندی از تاریخ لبنان و پیشینه سیاسی این کشور تا تحولات دهه های اخیر را به شکل جامع و خلاصه در متن کتاب گردآورده است، و ثانیا حقایقی انحصاری و دست اول را در خلال گفت و گوهای اختصاصی خود با مهم ترین چهره های سیاسی لبنان به خواننده ارائه می کند و این همه را با نثری روان و خواندنی به مخاطب عرضه می دارد.

این اثر در شش فصل با عناوین ساختار قدرت سیاسی لبنان، لبنان بعد از پیمان طائف، دگرگونی های لبنان در آغاز قرن ۲۱، جنگ سی و سه روزه، لبنان پس از سی و سه روز و لبنان آینده به نگارش درآمده است.

چاپ نخست کتاب " لبنان قبل و بعد از ۳۳ روز " در ۲۲۰ صفحه از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به مباحث سیاسی و منطقه ای قرار گرفت.

مشتاقان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰- ۰۲۱ یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰ – ۰۲۱ مراجعه کنند.

دیدگاه شما چیست؟
نام شما:
آدرس پست الکترونیک شما:
تلفن شما:
دیدگاه:

Share/Save/Bookmark