۵۴ هزار پایگاه بسیج برای رزمایش کمک مؤمنانه فعالیت می‌کنند

۵۴ هزار پایگاه بسیج برای رزمایش کمک مؤمنانه فعالیت می‌کنند

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار محمدحسین سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با بیان اینکه مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه با محوریت ۵۴ هزار پایگاه بسیج و بیش از ۱۰۰ هزار کانون، واحدو مراکز زیر پوشش این سازمان در کشور کلید خورده است، اظهار داشت: این رزمایش بر اساس فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر مساوات، همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان، فقرا و اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا شکل گرفته است.

وی گفت: مرحله نخست رزمایش که از روز ۲۳ فروردین ماه سال جاری آغاز شده ۵۴ هزار پایگاه بسیج و بیش از ۱۰۰ هزار کانون، واحدو مراکز دیگر زیر پوشش سازمان بسیج در کشور برای به صحنه آوردن کمک‌های مومنانه مردم در جهت حمایت از نیازمندان و صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا برای جبران بخشی از خسارت این بیماری بسیج شده اند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین و رئیس انجمن مدیریت جهادی کشور ضمن اشاره به اهمیت جهت دهی، هماهنگی و تعامل با تمامی نهاد‌های حمایتی، گفت: این اقدام بسیج باعث می‌شود در بحث جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم تقسیم کار و تعیین محدوده‌ها با تعامل و هماهنگی خیلی بهتری صورت گیرد.

وی افزود: بسیج بر اساس نیاز‌هایی که مردم دارند نه تنها در عرصه کمک به نیازمندان بلکه در عرصه‌های دیگر مثل غربالگری، کمک به توزیع اقلام بهداشتی، کمک به تولید دارو‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با کرونا و بسیاری موارد دیگر ورود پیدا کرده است.

سردار سپهر گفت: سازمان بسیج مستضعفین در قالب این پویش مردمی ابتدا به دنبال شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی برای افراد نیازمند و آبرومند در جامعه است؛ چرا که امکان دارد این بیماری زمان بر باشد و جهادگران وبسیجیان ماه‌های بیشتری در خدمت نیازمندان باشند.

وی ادامه داد: توزیع عادلانه کمک‌های نقدی و غیر نقدی به نیازمندان به تناسب نیاز و میزان آسیب‌های وارده در اثر کرونا، بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های مردمی، گروه‌های جهادی بسیج و نهاد‌های حمایتی و تعامل با آنها، فعال سازی تمامی نیکوکاران و هیئت‌های مذهبی، ائمه جمعه و جماعات، اقدامات رسانه‌ای و تبلیغات محیطی، استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی بسیج، پوشش خبری، مصاحبه، معرفی الگو‌های برتر به جامعه، ایجاد اتاق رصد، پایش و جمع آوری گزارش‌های مردمی، ارائه گزارش هفتگی فعالیت‌ها و اقدامات رزمایش به مردم، معرفی سوژه‌ها به صدا و سیما، ایجاد انضباط مالی برای همه نهاد‌های حمایتی با هدف در جریان قرار گرفتن مردم از آخرین و بهترین فعالیت‌ها این پویش مردمی از دیگر اقدامات است.

وی در ادامه خطاب به تمامی آحاد جامعه یادآور شد: افرادی که ایده‌های خوبی برای کمک به نیازمندان دارند این ایده‌ها را به سازمان بسیج ارائه کنند تا در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه مورد استفاده قرار گیرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *