ترامپ در ۱۱۷۰ روز حضور در کاخ سفید ۱۸ هزار دروغ گفته است

ترامپ در ۱۱۷۰ روز حضور در کاخ سفید ۱۸ هزار دروغ گفته است

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، یک روزنامه آمریکایی روز سه شنبه در مطلبی نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده در ۱۱۷۰ روز ۱۸ هزار دروغ یا ادعای گمراه کننده گفته است.

روزنامه «واشنگتن پست» با استناد به داده‌های بانک اطلاعاتی خود نوشت، تا سوم آوریل (جمعه ۱۵ فروردین) دونالد ترامپ در ۱۱۷۰ روز کاری خود در کاخ سفید، ۱۸ هزار دروغ یا ادعای گمراه کننده گفته است و به عبارت دیگر، در طول شبانه روز او بیش از ۱۵ ادعا کرده است.

این روزنامه با اشاره به بخش‌هایی از ادعا‌های دونالد ترامپ نوشت، در حالی که میلیون‌ها آمریکایی به طور ناگهانی بیکار شده و با قطع دستمزد‌ها مواجه هستند، ادعای رئیس جمهور درزمینه «رونق اقتصادی» به شدت منسوخ شده و از مد افتاده است.

واشنگتن پست با اشاره به دروغگویی‌های ترامپ که در سوم آوریل در نشست خبری گفته بود «ما قویترین اقتصاد در جهان را داریم و بهترین اقتصاد تاریخ جهان و حتی بزرگتر از چین هستیم» نوشت، ترامپ برای هفته‌های بسیاری بحران در حال ظهور کرونا را کم اهمیت جلوه داد. او اغلب گفت که تنها ۱۵ مورد ابتلا در کشور بوده و بیماران نیز به زودی خوب میشوند. این در حالی است که در برهه‌هایی ویروس کرونا به سرعت و بدون شناسایی در حال شیوع در آمریکا بود، زیرا دولت ترامپ در تهیه کیت‌های سنجش این بیماری شکست خورد.

این روزنامه با اشاره به دیگر دروغ‌های ترامپ در زمینه امور مهاجرتی و ساخت دیوار مرزی با مکزیک نوشت، ترامپ بار‌ها به دروغ مدعی پرداخت پول ساخت دیوار مرزی از سوی مکزیک شده، در حالی که وی مجبور شد برای تاخیر ایجاد شده بر ساخت این پروژه و جهت تامین بودجه به خزانه داری فشار وارد کند. وی اینک نیز از ویروس کرونا به عنوان توجیهی برای کوتاهی در این زمینه استفاده میکند.

واشنگتن پست در خاتمه نوشت، حدود ۲۰ درصد دروغ‌ها و سخنان گمراه کننده ترامپ از طریق توییتر بوده است.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نیز اخیرا گزارش کرد که رئیس‌جمهور آمریکا طی یک هفته ۷۸ ادعای نادرست مطرح کرد که چند مورد از آن‌ها مربوط به ایران بودند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *