نامه دانشجویان علوم پزشکی قم در خصوص برکناری معاون آموزشی دانشگاه

نامه دانشجویان علوم پزشکی قم در خصوص برکناری معاون آموزشی دانشگاه

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در نامه‌ای به محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم علت اصلی برکناری دکتر عادلی، معاون آموزشی این دانشگاه را جویا و خواستار بازگردانی این استاد برجسته به سمت خودشان شدند.

 

در این نامه آمده است:

در روز‌هایی که جهان درگیر پاندمی کروناست، بحران مواجه با این ویروس منحوس و مرموز ذات پنهان گروه‌های مختلف بشر را بروز داده است. در حالی که غرب خوی وحشی خود را از جعبه‌های طلاکوب مدرنیته بیرون ریخته است، ایرانیان خود را برای رزمایش همدلی آماده می‌نمایند؛ آری چنین است که زخم چرکین کرونا جز با مرحمی از اتحاد همدلی، مدارا، تیزهوشی و حمایت التیام نخواهد گرفت و موج بیماری جز با برخورد با صخره‌هایی از بازوان به هم پیوسته‌ی ما فرو نخواهد نشست.

با این وجود ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در چند روز گذشته شاهد تصمیمی بودیم که ظاهرا بر خلاف انتظار ما نسبت به یکپارچگی و اتحاد سرداران بهداشت درمان و آموزش پزشکی قم بود. در روز‌هایی که هر ساعتش در حکم چند ماه است دیدن حکم برکناری ناگهانی دکتر عادلی، معاونت محترم آموزش علوم پزشکی قم که از روز‌های ابتدایی در خط مقدم مبارزه با کرونا بودند، دردآور بود. باتوجه به شرایط پیش آمده در کشور به علت پاندمی کرونا و تعطیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش آموزشی و بالطبع آن به هم ریختن برنامه‌های آموزشی نیاز به مدیریتی با تجربه و کارآمد بیش از پیش حس می‌شود. تغییر در معاونت آموزشی و از دست دادن فرمانده در این شرایط امری عجیب و دور از انتظار به نظر می‌رسد.

 

انعکاس این خبر در رسانه‌های سطح استان و کشور و بحث‌های مطرح شده درباره تصمیم عجیب برکناری دکتر عادلی بعد از مصاحبه با ایشان که در دفاع از کادر درمانی شجاع قم انجام شده بود دردناک و رنج آور بود؛ لذا دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم برخود لازم دیدند پیش قدم شده و با طرح این سوال دلیل اصلی برکناری استاد ارزشمند و با تجربه در امر آموزش در این شرایط دشوار را از جنابعالی مسئلت دارند تا اگر به واقع دلیل این برکناری فشار مسئولین خارج استان بوده است برای بازگردانی این استاد بزرگوار تلاش شود و اگر دلیل دیگری داشته است اشتباه رسانه‌ها در این مورد دامنه دار نشود. پس از جنابعالی تقاضا می‌شود جواب این سوال مهم را به دانشحویان و افکار عمومی اعلام فرمایید تا مبارزه با این ویروس منحوس با اتحاد بیشتر و همدلی روزافزون ادامه داشته باشد

از طرف:
محمدحسین داوودی نیا ، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم
علیرضا تقی نسب، دبیر تشکل اسلامی مستقل دانشگاه علوم پزشکی قم
محمدامین متولیا، دبیر تشکل خط امام دانشگاه علوم پزشکی قم
حامد احمدی، دبیر انجمن اسلامی اعتدال دانشگاه علوم پزشکی قم
محمدرضا استاد شریف معمار، مسئول کمیته بهداشت و درمان قرارگاه مردمی کرمیه اهل بیت
هادی دخانچی، دبیر شورای صنفی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم
عاطفه نوروزی، مسئول شورای صنفی پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی قم
سیدهاشم علوی، دبیر انجمن علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم
مهدی آقا اسماعیلی، دبیر انجمن علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *