دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه آزاد بروزرسانی شد

دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه آزاد بروزرسانی شد

[ad_1]

بابک نگاهداری معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو بیان کرد: متاسفانه مدتی بود که امور مرتبط به اختراعات از جمله حمایت از اختراعات پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری با اداره ثبت اختراعات به منظور داوری اختراعات داخل و خارج دانشگاه بلاتکلیف مانده بود.

نگاهداری ادامه داد: خوشبختانه با ساماندهی پرونده‌های گذشته و برقراری ارتباط با اداره ثبت اختراعات کشور اکنون امور مربوط به اختراعات در پژوهشگاه در حال انجام است.

وی توضیح داد: همچنین دستورالعمل حمایت از اختراعات دانشگاه به منظور حفظ حقوق معنوی و علمی مخترعان دانشگاه در برخورداری از مزایای اختراعات خود و حمایت از این آثار، بروزرسانی شده است و بزودی ابلاغ خواهد شد.

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: تائید علمی و حقوقی اختراعات و حمایت از حقوق مالکیت معنوی تولیدات علمی زمینه ساز فضای اعتماد متقابل میان مخترعان و سازمان‌های ذی ربط می‌شود.

نگاهداری همچنین درباره بخشنامه ماموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت بیان کرد: در راستای مساله محور کردن کلیه امور پژوهشی، آیین نامه ماموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت بروزرسانی شد و بعد از طی مراحل نظرخواهی از حوزه‌های ستادی و استان‌ها و تصویب در هیات رئیسه دانشگاه ابلاغ شد.

وی ادامه داد: رویکرد‌های جدید در این بخشنامه عبارتند ا: تغییر رویکرد از فرصت مطالعاتی به ماموریت مطالعاتی در راستای رفع مشکلات دانشگاه، جامعه و صنعت با اولویت نظام موضوعات برنامه علمی پایش دانشگاه، سامان بخشی ماموریت مطالعاتی اعضای هیات علمی و دانشجویان در داخل و متقاضیان خارج از دانشگاه، امکان ماموریت مطالعاتی در جامعه و صنعت در کنار ماموریت مطالعاتی در خارج از کشور، تدوین فرآیند پذیرش ماموریت مطالعاتی برای متقاضیان خارج از دانشگاه برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی و غیره.

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در خصوص ماموریت مطالعاتی در جامعه و صنعت در حال احصاء نیاز‌ها و مسائل صنایع کشور هستیم و بزودی در سایت پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی اطلاع رسانی خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.