سرقت اطلاعات ۴۲ میلیون ایرانی از تلگرام زنگ خطری برای مسئولان باشد / تکمیل شبکه ملی اطلاعات دغدغه دولت نیست

[ad_1]

ابوترابی: سرقت اطلاعات ۴۲ میلیون ایرانی از تلگرام زنگ خطری برای مسئولان باشد / تکمیل شبکه ملی اطلاعات دغدغه دولت نیست

 

ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف آباد و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، درباره سرقت اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی در تلگرام، اظهار داشت: متاسفانه در بین مسئولین و شخص رئیس جمهور هیچ عزمی نیست تا شبکه ملی اطلاعات را تکمیل کنند.

وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات باید جزء اولویت‌های مسئولان دولتی و حتی رئیس جمهور باشد ولی هنوز فکر و خیال دولتی‌ها برجام است؛ برجام خیلی وقت پیش مرده است و همه این توافق نامه را دفن کرده‌اند ولی متاسفانه دولت دست از سر برجام برنمی‌دارد و از این قبر به آن قبرش می‌کند.

نماینده نجف آباد گفت: باید همه این را بدانند که موضوع مهمتر از برجام در کشور هست که یکی از این مهمترین‌ها شبکه ملی اطلاعات است و دولت هرچه سریع باید این شبکه ملی اینترنت را تکمیل کند حتی وزیر جوان هم هیچ دغدغه‌ای در این حوزه ندارد و نمی خواهد از خود مایع بگذارد شاید می‌خواهد مسئله عزلش مطرح نشود حتی ایشان هم عزل بشوند باید برای آینده و امنیت کشور، خود را قربانی کند.

ابوترابی اضافه کرد: وزیر ارتباطات باید تمام بودجه وزارت خانه اش و کارکنان این سازمان را بسیج کند تا این شبکه ملی اطلاعات تکمیل بشود چون آینده کشور و امنیت به شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی ختم می‌شود.

وی با اشاره به شبکه اینترنت جهانی بیان داشت: اکنون تمام اطلاعات کشور اعم از اطلاعات بانکی، اداری، آموزشی، اقتصادی و… در اختیار بیگانگان قرار می‌گیرد و در آینده ما شاهد آن خواهیم بود که همه کارها در فضای مجازی خواهد بود و این اتفاق هک تلگرام و سرقت اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی باید زنگ خطری برای تمام مسئولین و مخصوصا وزیر ارتباطات باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: متاسفانه این دغدغه نه در دولت و نه در شخص رئیس جمهور نیست و این واقعا خطرناک است که ما این فضا مجازی را بی در و پیکر گذاشته‌ایم مثال این بی در و پیکری فضای مجازی را ما در آشوب‌ها و اغتشاشات آبان ماه مشاهده کردیم که این فضای ول شده محلی برای فرماندهی این اتفاقات بود یاشاهد نشر اکاذیب و شایعه در این فضا هستیم.

ابوترابی در پاسخ به این سوال که چرا مجلس نظارت نمی‌کند. تاکید داشت: نظر شخصی من این است که هیچ امیدی به این مجلس نیست و این مجلس به گفته معاون پارلمانی دولت یک مجلس مهربان با دولت است که با این توصیفات از این مجلس نباید انتظاری داشت.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *