«صدا، دوربین، حرکت» بیمارستان

«صدا، دوربین، حرکت» بیمارستان

[ad_1]

گروه فرهنگ و هنر: مجموعه‌های مستندسازی نیز این روزها مشغول رقم زدن این اتفاق مهم هستند. گروه مستند روایت فتح، موسسه سفیر و مستندسازان آزاد دوربین خود را روی سوژه‌های کرونایی متمرکز کرده‌اند.

از ایثار نیروهای بهداشتی و کادر درمانی تا بازنمایی کاستی‌ها، نمایش تلاش‌های بخش‌های مختلف مردم و گروه‌های جهادی تنها بخشی از سوژه‌هایی است که مستند‌سازان سراغ آنها رفته‌اند. بتازگی اما شهنام صفاجو، مدیر روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تلاش‌های این مرکز برای پرداختن به سوژه‌های کرونایی خبر داد. صفاجو در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری ها گفته کرده است: در حوزه مستند یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها با عنوان تنگناست که توسط 2 کارگردان، جواد یقموری و مهدی امینی در بیمارستان کامکار قم کلید خورد. از آنجا که قم قلب و نقطه آغاز کرونا در ایران است، این مستند تلاش کادر درمانی را به تصویر کشیده است.

وی دیگر پروژه در حال تولید این حوزه را به همت حامد شکیبانیا مطرح کرد و گفت: این تهیه‌کننده مطرح سینمای مستند نیز تیمی را تشکیل داده که در بیمارستان‌های «مسیح دانشوری»، «امام خمینی(ره)» و «سینا» مشغول کار هستند و با پروژه‌هایی تحت عنوان «در خط مقدم» را تولید می‌کند و فعلا در مرحله فیلمبرداری است. مدیر روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی افزود: هاشم مسعودی و محسن جهانی نیز در حال تهیه پروژه خاصی در بیمارستان امام رضای شهر مشهد هستند.

صفاجو با بیان اینکه 2 مستند با نگاه متفاوت نیز درباره کرونا در حال تهیه است، گفت: محمد کیاسالار به کمک برخی پزشک‌ها و پرستاران‌ بیمارستان‌های دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران از آنها خواسته تصاویر خاص در این حوزه را با موبایل خود ضبط کنند که ایده محوری آن بحث سوگ است و اینکه بستگان بیماران مانند گذشته نمی‌توانند سوگواری انجام دهند. به گفته صفاجو، میثم شاه‌بابایی، لیلا امینی، الهام اسحاقی، مسعود زارعیان و جابر مطهری‌زاده از دیگر مستندسازان فعال در این روزها هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *