دولت وظیفه دارد که خسارت‌های وارده را جبران کند / بيشترين ضرر را كارگران روز مزد كردند

دولت وظیفه دارد که خسارت‌های وارده را جبران کند / بيشترين ضرر را كارگران روز مزد كردند

[ad_1]

ابراهیم رضایی منتخب مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه دشتستان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به مشکلات معیشتی و شرایط اقتصادی موجود، اظهار داشت: بیشتر مردم در مسئله اخیر کرونا از لحاظ وضع معیشتی متضرر شدند و شاهد آن بودیم که بازار‌ها تعطیل شد و به صاحبان کسب‌وکار لطمه جدی وارد گردید. محرومان و مستضعفان در این بحران، بیشترین ضرر را متحمل شدند و کارگران روزمزد، راننده‌ها و افرادی که مشاغل رسمی ندارند، ناتوان در تامین معاش روزمره خود و بعضاً هم مستأجر هستند.

وی ادامه داد: قشر متوسط و ضعیف جامعه باید مورد حمایت قرار بگیرند و راه‌حل اساسی برای تحقق این حمایت به سیاست‌گذاری‌های اقتصادی کشور برمی‌گردد؛ منابع موجود کشور باید در خدمت قشر مستضعف قرار بگیرد.

منتخب مجلس یازدهم با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال «جهش تولید» نام‌گذاری شد، گفت: اولویت همه قوا در سال جاری باید کمک به جهش تولید باشد و به مسئله تولید نگاه جدی‌تر داشته باشیم. با تحقق شعار «جهش‌تولید»، بحران بیکاری در کشور حل می‌شود و سطح رفاه عمومی و اقتصادی مردم جامعه افزایش پیدا می‌کند.

رضایی با بیان اینکه مردم در مواجهه با کرونا فداکاری کردند، تصریح کرد: دولت وظیفه دارد که خسارت‌های وارده را جبران کند تا مردم به زندگی عادی خود برگردند. دولت می‌تواند با جلوگیری از حیف‌ومیل بیت‌المال، جلوگیری از فرار مالیاتی و… منابع لازم برای حمایت از این اقشار را فراهم آورد.

منتخب دشتستان در مجلس یازدهم در خصوص طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: یکی از دستورکار‌های اصلی و مهم مجلس یازدهم، تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان است و شفافیت نباید فقط در موضوع آرا خلاصه شود بلکه همه امور مجلس از جمله عملکرد، سفر‌های خارجی نمایندگان و مزایا و… هم باید شفاف شود.

رضایی با بیان اینکه اولین راه برای مبارزه با فساد، شفافیت است، گفت: با اجرای شفافیت در ابعاد مختلف می‌توان از فساد و رانت خواری و غارت بیت المال جلوگیری کرد.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *