دانشگاه رازی کرمانشاه بدون آزمون، دانشجو می‌پذیرد

دانشگاه رازی کرمانشاه بدون آزمون، دانشجو می‌پذیرد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه رازی کرمانشاه در راستای اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آیین نامه‌های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تخقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه برای سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ از بین دانشجویان ورودی سال ۹۵ که جزو ۱۵ درصد برتر دانشگاه رازی بوده و از سایر دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، در کلیه رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوطه، دانشجو می‌پذیرد.

براساس مصوبه شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی، دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حائز یکی از شرایط زیر هستند، می‌توانند جهت استفاده از مزایای این آیین نامه درخواست خود را به این دانشگاه ارائه کنند.

الف. رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور برای ورود به همان رشته برگزیده (با اراه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد).

ب. دانشجویان نمونه کشوری با معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم.

پ. رتبه‌های اول تا سوم نهایی جشنواره‌های بین المللی خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در رشته مرتبط با طرح ابتکاری خود یا زمینه‌ای که در آن برگزیده شده اند (با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد).

ت. رتبه اول کشوری جشنواره دانشجویان مبتکر و نوآور بسیجی شاهد و ایثارگر.

ث. دانشجویان ممتاز (۱۵ درصد برتر) دوره کارشناسی پیوسته که تا پایان نیمسال ششم حداقل سه چهارم واحد‌های درسی خود را گذرانده و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

پذیرش دانشجویان ممتاز این آیین نامه، به صورت رایگان است و دانشجویانی که بعد از پذیرش نهایی اقدام به انصراف از تحصیل کنند، ملزم به پرداخت هزینه‌های آموزش رایگان خواهند بود.

لازم به ذکر است، پذیرش بدون آزمون از دانش آموختگان دانشگاه‌های غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد، جامع علمی کاربردی، مجازی، پردیس (خودگردان) به عمل نمی‌آید.

دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مراحل ثبت نامی خود می‌توانند به نشانی www.razi.ac.ir مراجعه کنند.

 

 

//

 

//

 

//

 

//

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *