ائتلاف سعودی از زمان آتش‌بس ده‌ها حمله انجام داده است

ائتلاف سعودی از زمان آتش‌بس ده‌ها حمله انجام داده است

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، یک سازمان فعال در زمینه گردآوری آمار‌های مربوط به جنگ یمن می‌گوید ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی از زمان اعلام آتش‌بس ده‌ها بار به مناطق مختلف یمن حمله هوایی کرده‌اند.

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی از پنجشنبه هفته گذشته مدعی برقراری آتش‌بس در یمن شد، اما تقریباً هر روزه گزارش‌هایی از حملات این ائتلاف به مناطق مختلف یمن منتشر شده است.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» روز جمعه به نقل از سازمانی به نام «پروژه آمار‌های یمن» نوشته ائتلاف سعودی ظرف یک هفته گذشته ده‌ها حمله به مناطق مختلف یمن کرده است.

این سازمان گفته دست‌کم ۱۰۶ حمله هوایی به یمن را ثبت کرده که ۲۶ مورد آن‌ها از هفته گذشته و بعد از اعلام آتش‌بس اتفاق افتاده‌اند. بیشترین حملات به صنعا صورت گرفته‌اند.

این رقم، بسیار پایین‌تر از ارقامی است که مقام‌های انصارالله یمن و دیگر منابع مستقر در یمن درباره حملات ائتلاف سعودی اعلام کرده‌اند.

امروز جمعه منابع یمنی خبر دادند که جنگنده‌های سعودی از صبح امروز پیوسته در آسمان یمن به پرواز درآمده ۱۵ مرتبه دو استان «الجوف» و «مأرب» در شمال شرق این کشور را بمباران کردند.

این مقدار حملات هوایی در عرض چند ساعت، در حالی است که ائتلاف سعودی مدعی است در شرایط آتش بس قرار دارد. در حالی که یک هفته از اعلام آتش‌بس ادعایی عربستان در یمن می‌گذرد؛ اما به گفته «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن، در عرض یک هفته گذشته ائتلاف سعودی ۲۳۰ مرتبه حمله هوایی و ۳۲ مرتبه نیز دست به عملیات زمینی در خاک یمن زده و هیچ نشانه‌ای از آتش‌بس وجود ندارد.

محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن نیز گفته است که وقایع میدانی حال حاضر در شرایط ادامه محاصره یمن عملا ثابت می‌کند که ادعای آتش بس فقط یک نمایش تبلیغاتی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *