امکان برگزاری آزمون‌های پایان ترم دانشگاه تربیت مدرس به صورت مجازی وجود دارد

امکان برگزاری آزمون‌های پایان ترم دانشگاه تربیت مدرس به صورت مجازی وجود دارد

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدرضا کلباسی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به سازوکار‌های دانشگاه تربیت مدرس برای ادامه ترم تحصیلی جاری که هم اکنون به صورت مجازی در حال برگزاری است؛ گفت: تصمیم ما برای دانشجویانی که می‌خواهند کار پژوهشی انجام دهند و از پایان‌نامه و تز خود دفاع کنند این است که این دانشجویان به دانشگاه بیایند، اما وزارت علوم با بخشنامه‌ای که به دانشگاه ارسال کرده کماکان توصیه کرده است که کلاس‌ها در دانشگاه به صورت مجازی برگزار شود.

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط به سمت برگزاری کلاس حضوری برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نخواهیم رفت و کلاس‌های نظری را همچنان به صورت مجازی برگزار خواهیم کرد، اما آن دسته از دانشجویانی که کار‌های پایان‌نامه و یا آزمایشگاه خود را طی نکرده‌اند امکان حضورشان به صورت محدود از امروز شنبه، ۳۰ فروردین فراهم می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس افزود: خیلی موافق حضور دانشجویان نیستیم، زیرا اغلب این دانشجویان ساکن تهران نیستند و برای مراجعه به دانشگاه نیازمند خوابگاه هستند.

کلباسی تاکید کرد: وقتی این دانشجویان به دانشگاه برگردند، نیازمند خوابگاه هم هستند، اما اگر به سمت بازگشایی حضوری برویم این حضور به صورت کنترل شده و محدود خواهد بود.

وی درباره شرایط حذف درس و ترم گفت: برای این موضوع هنوز تصمیم گیری نکرده‌ایم و مقرر شده که ابتدا میزان موفقیت در آموزش مجازی بررسی شود و اگر احساس کنیم که در این زمینه موفق بوده‌ایم؛ دلیلی ندارد که امکان حذف فراهم شود. اگر متوجه شدیم که آموزش مجازی موفقیت آمیز نبوده مواردی که نیاز بوده را حذف می‌کنیم و یا امکانی را فراهم می‌کنیم که ادامه این دروس در ترم بعد فراهم شود.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس درباره زمان برگزاری آزمون جامع دانشجویان دکتری تصريح کرد: امتحانات جامع باید در اردیبهشت برگزار شود که هم اکنون شرایط آن فراهم نیست، اما امیدواریم تا خرداد و تیر کرونا کنترل شود و بعد از آن امتحان جامع را برگزار خواهیم کرد. اگر این ترم طولانی شود امکان دارد که از ماه‌های مرداد و یا شهریور برای تکمیل ترم استفاده کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس درباره امکان برگزاری آزمون پایان ترم مجازی در دانشگاه اظهارکرد: بر اساس استعلامی که از چند شرکت انجام داده‌ایم گویا نرم افزار‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان آزمون پایان ترم را به صورت مجازی برگزار کرد، اما چون دوره‌های دانشگاه تربیت مدرس تحصیلات تکمیلی است، استادان تمایل دارند که امتحانات به صورت کتبی و با کیفیت قبلی برگزار شود، اما با توجه به روند پیش رو اگر ناچار شویم، آزمون‌های پایان ترم را به شکل مجازی برگزار خواهیم کرد که از کیفیت خود هم برخوردار باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *