۴ اسیر صهیونیست در اختیار داریم

۴ اسیر صهیونیست در اختیار داریم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی تلویزیونی به موضوعات مرتبط با مسأله فلسطین از جمله مسأله توافق اسرا پرداخت.

بر اساس گزارش «الرساله»، هنیه گفت، برخی طرف‌ها و میانجی‌ها با حماس تماس گرفته‌اند و درباره طرح پیشنهادی حماس برای تبادل اسرا سوال کرده‌اند. آزادی اسرا هدفی است که حماس برای آن تلاش می‌کند حال هر بهایی داشته باشد.

رئیس دفتر حماس ادامه داد: گردان‌های القسام (شاخه نظامی حماس) چهار نظامی اسیر (صهیونیست) دارد و «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه طرح حماس را اعلام کرد که ما بر اساس آن خواستار آزادی اسرای سالخورده، بیمار، کودک و زن و نیز اسرای آزاد شده بر اساس توافق شالیت که بار دیگر بازداشت شده‌اند، هستیم تا پس از آن در روند مذاکره‌ای جدیدی برای تبادل اسرا وارد شویم.

هنیه سپس اعلام کرد: ویروس کرونا زندگی اسرا در زندان‌های رژیم اشغالگر را تهدید می‌کند و ما دشمن را مسؤول کامل سلامتی اسرای فلسطینی و عرب در داخل زندان‌های رژیم اشغالگر می‌دانیم.

آوارگان فلسطینی در لبنان و سوریه

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه تصریح کرد، کرونا یک چالش جدی و بزرگ برای ملت فلسطین در لبنان است و اقداماتی با سران حماس در لبنان برای حمایت از آوارگان انجام شده است.

وی افزود، با سران فلسطینی در سوریه نیز درباره چگونگی ارائه کمک به فلسطینی‌های ساکن سوریه بحث و تبادل‌نظر شده است.

آشتی داخلی

هینه خطاب به تشکیلات خودگردان تصریح کرد، زمان آن رسیده که اختلافات داخلی پایان داده شود و آمریکا هرگز چیزی به فلسطین نخواهد داد.

وی تأکید کرد: حماس هر گزینه‌ای که تشکیلات خودگردان آن را قبول کند، می‌پذیرد خواه انتخابات باشد یا برگزاری شورای ملی یا تشکیل دولت وحدت ملی یا ترتیب دادن چارچوب رهبری موقت.

هنیه آشتی ملی را یک گزینه راهبردی خواند که تحقق آن نیاز به توافقنامه جدید ندارد بلکه تنها باید توافق‌های قبلی اجرایی شود.

معامله قرن

وی در ادامه اعلام کرد، قدس از چند جهت در خطر قرار دارد: وسایل پیشگیری از کرونا در دسترس نیست، اوضاع اقتصادی شدیدا تأثیر گرفته و مسأله سوم اقدامات مربوط به توطئه تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی است.

بازداشتی‌های فلسطینی در عربستان

هنیه در ادامه به بازداشت شصت فلسطینی در عربستان سعودی پرداخت و گفت: این اقدامی کامل تأسف‌برانگیز است. ما مستقیما ارتباط برقرار کردیم و من بیشتر از یک نامه به خادم حرمین (شاه سعودی) فرستادم؛ همچنین ما با دستگاه‌های مربوطه در این کشور و میانجی‌های بین‌المللی برای پایان دادن به این پرونده همکاری با نهادی تروریستی ذکر شده است.

وی تأکید کرد، حماس همچنان امید به آزادی این افراد بویژه با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان دارد.

آمادگی مقاومت

هنیه در پایان بر آمادگی مقاومت بویژه القسام برای پاسخ به هر تجاوزی تأکید کرد و گفت، مقاومت به افزایش قدرت خود ادامه می‌دهد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *