ثبت نام بیش از ۱۰ هزار نفر در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت/ تمدید مهلت ثبت نام تا پایان خرداد

ثبت نام بیش از ۱۰ هزار نفر در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت/ تمدید مهلت ثبت نام تا پایان خرداد

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از مفدا محمد مهدی بحرالعلوم رییس مرکز و قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص امکان برگزاری بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: با توجه به این‌که جشنواره دارای دو بخش دانشگاهی و کشوری است، منتظر هستیم تا تقویم آموزشی ترم دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ روشن شود تا بر این اساس تصمیم گیری‌ها را انجام دهیم. در شرایط فعلی برای ما شفاف نیست که آیا این ترم چگونه برگزار خواهد شد بنابراین با وزارت علوم و دیگر مراکز دانشگاهی در حال رایزنی بوده و منتظر هستیم ببینیم وضعیت چه سمت و سویی را پیدا خواهد کرد ضمن این که فوت ناگهانی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در فروردین ماه جاری موجب شد نهاد نیز متاثر از این اتفاق در این خصوص شفاف نباشد.

وی با بیان این‌که با توجه به شرایط موجود چند سناریو را در خصوص چگونگی برگزاری جشنواره طراحی کرده‌ایم، گفت:اگر بنا باشد ادامه ترم تحصیلی به صورت حضوری، اما با تاخیر انجام شود همان مراحل قبلی و عادی جشنواره برگزار خواهد شد، اما اگر چنین نشد ممکن است جشنواره را به دو بخش حضوری و غیر حضوری تقسیم کرده و به این سمت که فعالیت‌های جشنواره را تا جایی که امکان دارد به شکل غیر حضوری پیش ببریم حرکت کنیم. البته اولویت ما این نیست، زیرا در این روش هدف اصلی ما از برگزاری جشنواره قرآن و عترت که ایجاد یک جریان نشاط قرآنی در فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها است حاصل نمی‌شود.

بحرالعلوم با بیان این‌که در شرایط تعطیلی دانشگاه‌ها عده‌ای از عزیزان فعال قرآنی که اغلب دانشجویان هستند در حال تلاش در فضای مجازی برای جذب شرکت کنندگان جدید در بیست و پنجمین دور از جشنواره تحت عنوان سفیران نور هستند، اظهار داشت: بر این اساس تا این لحظه حدود ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر ثبت نام خود در بیست و پنجمین دوره از جشنوراه قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را نهایی کرده‌اند، که سهم کارمندان از این تعداد شش هزار و ۴۰۰ نفر، اساتید ۵۶۰ نفر و بیش از سه هزار و ۲۰۰ نفر نیز از میان دانشجویان عزیز است.

رییس مرکز و قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر این‌که البته این آمار نسبت به سال قبل کمی کاهش نشان می‌دهد که متاثر از فضای ایجاد شده در کشور است، خاطر نشان کرد: عدم حضور شرکت کنندگان در فضای دانشگاهی، کاهش آمار ثبت نامی را در این دوره از جشنواره تا به این جای کار نشان می‌دهد که البته باید گفت این حجم از ثبت‌نام کنندگان نسبت به این وضعیت بازهم آمار قابل توجهی را در بر دارد که نشان از استقبال مخاطبان از جشنواره است.

وی در ادامه با تشکر از فعالیت سفیران نور که همچنان با وجود تعطیلی دانشگاه‌ها در فضای مجازی در حال انجام فعالیت قرآنی هستند، بیان داشت: سفیران نور با یکدیگر در فضای مجازی ارتباط دارند و سؤالات خود را از همکاران ما در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت پرسیده و تلاش دارند تا جذب بیشتر مخاطبان قرآنی را در بیست و پنجمین دوره از جشنواره داشته باشند.

بحرالعلوم به فعالیت‌های قرآنی مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ایام تعطیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به این‌که بخشی از فعالیت‌های جشنواره غیر حضوری است، مرکز در این حوزه در حال فعالیت است، علاوه بر این آموزش‌هایی در حوزه «تدبر و حفظ و قرآئت قرآن» به صورت مجازی خواهیم داشت که در شرایط فعلی منتظر هستیم زیرساخت‌های لازم برای آموزش مجازی محیا شود در این خصوص اساتید و طرح درس آماده شده است.

رییس مرکز و قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پایان از تمدید مهلت ثبت نام جشنواره خبر داد و گفت: ثبت نام در بیست و پنجمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ابتدای بهمن ماه سال ۹۸ آغاز شده است و بنا بود تا انتهای فروردین ماه ۹۹ ادامه داشته باشد که با توجه به شرایط ایجاد شده در کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، مهلت ثبت نام تا انتهای خرداد ماه ۹۹ تمدید شده است.

گفتنی است، علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به آدرس http://quran.behdasht.gov.ir/ در این جشنواره ثبت نام کنند.

در این آیین نامه جشنواره تغییراتی نسبت به جشنواره پیشین دیده می‌شود، برخی رشته‌ها به این جشنواره افزوده شده است. رشته شعر نو در بخش ادبی و رشته مناظره در بخش تیمی از جمله این تغییرات است. در بخش هنری نیز رشته تابلو فرش به دیگر رشته‌ها افزوده شده است. در رشته ترجمه خوانی ترجمه سوره حجرات برای اجرا معرفی شده و رشته نماز به رشته‌های بخش معارفی اضافه شده است. در بخش پژوهشی نیز رشته استارت آپ به دیگر رشته‌ها افزوده شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *