تأسیس شورای عالی عشایر و توسعه روستایی

تأسیس شورای عالی عشایر و توسعه روستایی

[ad_1]

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حسن روحانی رئیس‌جمهور تصویب‌نامه شورای عالی اداری درباره تشکیل شورای عالی عشایر و توسعه روستایی را ابلاغ کرد.

بر اساس پیگیری‌های معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و به استناد مصوبه یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای عالی اداری به منظور هماهنگی در سیاستگذاری، برنامه ریزی و رسیدگی به امور روستایی و عشایری در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، شورای عالی عشایر و توسعه روستایی تأسیس شد.

در همین زمینه، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: شورای عالی عشایر و توسعه روستایی، سیاستگذاری، برنامه ریزی راهبردی و نظارت بر فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در امور اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مناطق روستایی و عشایری کشور را بر عهده داشته و تقویت اقتصاد این مناطق و یکپارچه سازی ظرفیت نهاد‌های عمومی غیر دولتی، خیرین و موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد از رویتکرد‌های اساسی این شورا می‌باشد.

وی افزود: در این شورا که با حضور وزرای وزارتخانه‌ها و رؤسای سازمان‌های ذیربط تشکیل می‌گردد؛ معاون اول رئیس جمهور ریاست شورا را عهده دار بوده و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به عنوان دبیر شورا تعیین گردیده است.

 

نشست خبری معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور روز دوشنبه ساعت ۸:۳۰ در ساختمان معاونت توسعه روستایی برگزار خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *