ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ بار آتش‌بس «الحدیده» را نقض کرد

ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ بار آتش‌بس «الحدیده» را نقض کرد

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، یک مبنع در اتاق عملیات افسران ارتباط و هماهنگی مربوط به رصد کارشکنی‌های ائتلاف سعودی در استان «الحدیده» (غرب یمن) اعلام کرد ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۸ بار آتش‌بس را نقض کرده است.

به نوشته وبگاه خبری شبکه‌ «المسیره»، این منبع گزارش داد که از جمله این کارشکنی‌ها می‌توان به پنج بار تجاوز به دیده‌بانی منطقه «کیلو۱۶» و ایجاد استحکامات جنگی جدید در این منطقه اشاره کرد.

این منبع در ادامه با اشاره به پرواز هواپیماهای جاسوسی ائتلاف سعودی در این منطقه گزارش داد که نیروهای متجاوز ۳۳ بار با حمله توپخانه‌ای و موشکی و ۶۰ بار نیز با تیراندازی آتش‌بس را نقض کرده‌اند.

استان الحدیده مشمول توافق آتش‌بسی است که سال گذشته در سوئد به دست آمد. شهر استکهلم سوئد در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ (شش دسامبر ۲۰۱۸) به مدت یک هفته میزبان چهارمین دور مذاکرات صلح یمن با حضور طرف‌های یمنی به ریاست «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن بود و در تاریخ ۱۳ دسامبر ( ۲۲ آذرماه) با توافق آتش‌بس در الحدیده، به کار خود پایان داد.

آتش‌بس در شهر و بندر الحدیده از ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۸) وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی با انجام حملات مداوم، هر روز آن را نقض می‌کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *