خیریه‌ها در کرونا رکن اصلی بحران محسوب می‌شوند/ ما قبل از سانحه، حین و پس از آن در خدمت مردم هستیم

خیریه‌ها در کرونا رکن اصلی بحران محسوب می‌شوند/ ما قبل از سانحه، حین و پس از آن در خدمت مردم هستیم

[ad_1]

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزار دانشجو گفت: مسئولیت هلال احمر و به ویژه سازمان داوطلبان در بحران‌ها به قبل از سوانح، حین و پس از سوانح تقسیم می‌شود. در طول سال گذشته موضوع آموزش و توانمند سازی به ویژه با همکاری خیریه‌ها برای ارتقا عمل در سوانح به ویژه در حوزه امداد و نجات انجام شد. رسیدگی به مردم در حین سوانح به نحوه مواجه افراد و جامعه وابسته است و در حادثه کرمانشاه شاهد تلف شدن مبالغ زیادی توسط برخی افراد مشهور بودیم و برخی نهاد‌ها و تشکل‌ها آنچنان که باید ظهور نکردند.

نصیری با اشاره بر همکاری سازمان داوطلبان با تشکل‌ها در خصوص کرونا، ابراز داشت: در گام اول توجه ما بر موضوع پیشگیری، گام بعدی توجه به بیمارستان‌ها و گام آخر با توجه به توصیه اخیر مقام معظم رهبری، حمایت‌های معیشتی از خانوار‌ها است. این موضوع با محوریت کمک معیشتی، تأمین اجاره بها و تأسیس یک قرض‌الحسنه برای نیازمندان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: کمک‌های نقدی مردمی در سیل سال گذشته ۲۵۰ میلیارد ریال بوده که به هر خانوار ۱۰ میلیون تومان اعطا شد. در موضوع کرونا نیز ۱۲۴ بنگاه اقتصادی، بیش از ۷۲ هزار و ۶۰۰ نیروی داوطلب همکاری داشته و موضوع حائز اهمیت فعالیت خیریه‌ها و ۲۲ تشکل در ۳۳۰ بیمارستان بوده است.

نصیری تاکید کرد: خیریه‌ها در بحران به عنوان رکن بحران محسوب می‌شوند و با کمک آن‌ها می‌توانیم تمامی بحران‌ها را پشت سر بگذاریم. یکی از موارد مهم این است که در خیریه‌ها و تشکل‌ها نیز باید گروه‌های امداد و نجات و بحران داشته باشیم و از سوی دیگر انجام کار مشترک در حوزه‌های غیر بحران برای کسب آمادگی در مدیریت سوانح بسیار ضروری است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *