آمادگی «خون شد» برای ورود به «سینمای آنلاین»

آمادگی «خون شد» برای ورود به «سینمای آنلاین»

[ad_1]

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، با اکران فیلم خروج زمزمه‌هایی برای اکران فیلم‌های بعدی در سینمای آنلاین مطرح شد.

از میان نزدیک به 100 فیلم مانده در صف اکران، فیلم‌های جشنواره فیلم فجر از اهمیت خاصی برخوردار است به طوریکه صحبت بر سر اکران برخی از مهم‌ترین فیلم‌های سینمایی در جشنواره از همان ابتدا مطرح شد.

مهم‌ترین نگرانی تهیه‌کننده‌های فیلم نیز در این میان شامل مسأله قاچاق و عدم برگشت سرمایه بود. البته درست در اولین روز اکران فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا موضوع قاچاق جنجالی شد اما در ادامه و با همکاری نهادهای قضایی و ساترا قاچاق و پخش فیلم با قدرت خوبی کنار رفت. حالا اطمینان تهیه‌کننده‌های فیلم‌های سینمایی می‌تواند برای ورود به عرصه سینمای آنلاین بیشتر شود.

به تازگی جواد نوروزبیگی که در جشنواره امسال تهیه‌کنندگی فیلم‌های مانند «کشتارگاه» و «خون شد» را داشت در مصاحبه‌ای با خبرگزاری موج گفته است: تصمیم من برای اکران فیلم سینمایی «خون شد» و «مهمانخانه ماه نو» پابرجاست و همانطور که گفتم در حال مذاکره هستیم و همکارانم هم مشغول بررسی سیستم اکران آنلاین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا و اشکالات احتمالی‌اش هستند تا بتوانیم با نتیجه بهتری نسبت به اکران سایر فیلم‌ها اقدام کنیم و مطمئنم که خیلی کمتر از یک ماه به نتیجه خواهیم رسید.

وی در ادامه اظهار کرده است: اکران آنلاین فیلم «مهمانخانه ماه نو» که به طور مشترک با ژاپن تولید شده است، تأثیری بر اکران جهانی آن ندارد در حالی که من به عنوان مسئول این فیلم در ایران، باید آن را اسفندماه اکران می‌کردم که به واسطه شیوع بیماری کرونا این شرایط پیش آمد و این امکان از دست رفت. حال که از تولید این فیلم زمانی گذشته و می‌دانم که ترافیک اکران هم خیلی زیاد است، بهتر است که در شرایط موجود اکرانش کنیم.

به نظر می‌رسد با این حساب احتمال تصمیم تهیه‌کننده‌های جدید برای ورود به «سینمای آنلاین» در روزهای آتی بیشتر دیده شود.

نکته مهم دیگر که امروز از میان اخبار متوجه آن شدیم، اکران آنلاین برخی از فیلم‌های خوب و مهجوری بود که در سال گذشته آنطور که شایسته آنان بود دیده نشدند و حالا در سینمای آنلاین جهان بدون اینکه در داخل اکران شوند در حال اکرانند. انیمیشن «آخرین داستان» مدتی است که در بیشتر کشورهای اروپایی و آسیایی در حال نمایش در VODها است اما گویا هنوز تصمیمی برای اکران در شبکه نمایش داخلی نگرفته است. بهتر آن است که سازمان سینمایی و مسئولین مربوطه آن برای ورود این فیلم به VODهای داخلی با تیم سازنده آن گفتگو کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *