«جهش تولید» اعث بالا رفتن سرمایه اجتماعی می‌شود/نگاه کاربردی به آن ابزار قدرت است

«جهش تولید» اعث بالا رفتن سرمایه اجتماعی می‌شود/نگاه کاربردی به آن ابزار قدرت است

[ad_1]

محمد صائبی فعال فرهنگی و اجتماعی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، درباره جهش تولید گفت:نکته حائزدر مسائل سیاسی این است که آمریکا یک جنگ اقتصادی تمام‌عیار را علیه ایران برنامه ریزی و آغاز کرده است. در مقابل اقدامات خصمانه‌ی آمریکایی‌ها، رهبرمعظم انقلاب برای اولین بار، سال ۸۶ از عبارت «جنگ اقتصادی» استفاده کرده و فرمودند: «من برنامه‌های استکبارجهانی علیه ملت ایران را در سه جمله خلاصه می‌کنم: اول، جنگ روانی؛ دوم، جنگ اقتصادی و سوم، مقابله با پیشرفت و اقتدارعلمی؛ یکی از این مولفه ها: تحریم‌های نفتی و مالی مقامات آمریکایی در یکی دو سال اخیر برای فشار به ایران می‌توان بدان اشاره کرد.

وی ادامه داد: نگاه دور اندیش رهبر معظم انقلاب در نام گذاری و پیگیری تحقق شعار در همان سال باعث تغییراتی علاوه بر کارشکنی عناصر داخلی و خارجی شده است. تاکید مستمرو دغدغه‌مند ایشان در سال ۹۸ در خصوص رونق تولید تا بدانجاست که در صحبت‌های اول سال خود به نکات کلیدی موانع رونق تولید اینکونه اشاره می‌نمایند: سال ۹۸ را ما به عنوان سال رونق تولید معرّفی کردیم طبق گزارش‌های موثّقی که در اختیار بنده هست، تولیدکشور حرکتی پیدا کرد… لکن آنچه من می‌خواهم بگویم این است که این کاری که تا حالا شده شاید حتّی یک‌دهمِ آن چیزی که برای کشور احتیاج است نباشد اگر بشود تولید را ان‌شاء‌الله حرکت بدهیم و پیش ببریم، مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد و این تحریم‌هایی که کرده‌اند به نفعِ ما تمام خواهد شد.

صائبی بیان کرد: نگاه کاربردی به جهش تولید بعنوان ابزار قدرت نظام جمهوری اسلامی برای مقابله با سیاست‌های خصمانه دشمن می تواند یکی از اقدامات مسئولین برنامه ریز جهت مقابله با ترفند‌های دشمن باشد چنانچه ایشان در ادامه بیانات خویش به این نکته مهم اشاره می‌کنند که: قوی شدن کشور جزو هدف‌های ما است… این هم از قرآن گرفته شده. قرآن می‌فرماید که «وَ اَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّة»؛ هر چه می‌توانید قوّت را زیاد کنید… جهش تولید هم که بنده امسال مطرح کردم، در واقع از ابزار‌های قدرت است.

وی ادامه داد: اما قابل توجه چند نکته کلیدی برای تحقق این گونه موارد حائز اهمیت است همدلی و مکمل بودن دستگاه‌های اجرایی و نظارتی به عنوان مکمل و نظارت دقیق باعث اطمینان سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی میشود، تولید کننده نیاز به حمایت و اطمینان از بهره مندی سود از سرمایه گزاری خویش است، اینجاست که دستگاه‌های نظارتی با برخورد قاطع با افرادی که به اسم سرمایه گذار از کمک‌های دولتی برای منافع شخصی استفاده می‌کنند باعث دلگرمی و اطمینان افراد خواهد شد.

این فعال اجتماعی عنوان کرد: پیشرفت در جامعه و کشور باعث بالارفتن سرمایه‌های اجتماعی و اطمینان دوچندان مردم به مسئولین اجرایی می شوند لذا تصویب قوانین محکم و خوب مثل جلوگیری واردات بی رویه و قاچاق باعث دلگرمی تولید کننده برای سرمایه گذاری بیشتر می شود، در جهش تولید آنچه که به عنوان خروجی کار این موضوعات می شود از آن بهره جست دلگرمی و پشتیبانی مردم از دولت و تصمیم گیرندگان کشور برای آرامش و آسودگی مردم است که یکی از شاخصه‌های اصلی حکومت اسلامی می‌باشد. مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود اینگونه به این مهم اشاره می‌کنند که: «سال گذشته گفتیم رونق تولید، امسال بنده عرض می‌کنم جهش تولید؛ امسال سالِ جهشِ تولید است. این شد شعار امسال؛ کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد.».

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *