کارگروه بررسی چالش‌ها و فرصت‌های آموزش‌های عمومی سما در بستر فضای مجازی تشکیل شد

کارگروه بررسی چالش‌ها و فرصت‌های آموزش‌های عمومی سما در بستر فضای مجازی تشکیل شد

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري دانشجو به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه بررسی چالش‌ها و فرصت‌های آموزش‌های عمومی سما در بستر فضای مجازی با حضور سید محمد بطحائی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما، مدیران حوزه ستادی و دبیران شورا‌های نظارت و هماهنگی سما استان‌ها برگزار شد.

بطحائی در این جلسه با اشاره به بحران شیوع کرونا در سراسر دنیا، آن را پدیده‌ای بسیار مهلک و حتی منحصر به فرد دانست و گفت: چالش به وجود آمده در این خصوص، همه ارکان و اجزا را در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار داده و آثار و تبعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و … آن گریبانگیر مردم سراسر دنیا شده است.

وی در ادامه با اشاره به تبعات این موضوع در حوزه آموزشی، از برگزاری مستمر جلسات با حضور دبیران شورا‌های نظارت و هماهنگی و مدیران مدارس خبر داد و افزود: موضوع اصلی جلسه، بررسی چالش‌ها و فرصت‌های آموزش‌های عمومی سما در مواجهه با پدیده ویروس کرونا در بستر فضای مجازی است.

بطحائی از تشکیل کارگروه‌هایی با حضور مدیران حوزه ستادی و برخی مسئولان استانی سما، برای بررسی دقیق‌تر چالش‌ها و یافتن راهکار‌های برون رفت از آن‌ها خبر داد.

اسفندیار چهاربند مشاور رئیس سازمان سما به ضرورت تصمیم گیری و برنامه ریزی هوشمندانه و مدبرانه در این شرایط اشاره کرد؛ اظهار كرد: مهم‌ترین و اصلی‌ترین مؤلفه در شرایط کنونی، ضرورت حفظ ارتباط با خانواده و اولیاء دانش آموزان است اگر این ارتباط قطع شود، اعتماد به مدرسه به عنوان مهم‌ترین سرمایه اجتماعی مدرسه، از میان خواهد رفت.

وی با تأکید مجدد بر برنامه ریزی دقیق و منسجم برای مدت باقی مانده از سال تحصیلی، توجه متولیان امر آموزش در سما را خواستار شد. در این جلسه بطحائی از زحمات علی سجادی مدیر سابق حراست سازمان سما قدردانی و پیشوایی را به عنوان مدیر جدید این حوزه معرفی کرد.

گفتنی است؛ این جلسه با همکاری مجموعه انفورماتیک سازمان سما و واحد انفورماتیک دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *