هجوم مردم هند به بازار‌ها و نگرانی‌های تازه مسئولین دهلی‌نو

هجوم مردم هند به بازار‌ها و نگرانی‌های تازه مسئولین دهلی‌نو

[ad_1]

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو به نقل از هندوستان تایمز، حضور هزاران هندی در بازارها و تشکیل صف های طولانی نگرانی های جدی را برای مسئولین دولت هلی نو به وجود آورده است.

به دنبال صدور مجوز از سوی دولت برای برخی مشاغل خاص که مورد نیاز مردم تلقی می شوند هزاران هندی به بازار شهرهای مختلف مراجعه کردند تا از خدمات مختلف استفاده کنند.

انتشار تصاویری که نشان دهنده تجمع مردم مقابل مغازه های تعمیرات گوشی همراه است نشان می دهد که طی مدت قرنطینه اجباری با مشکل ارتباط مواجه بوده اند.

دولت به منظور حل مشکلات ناشی از تعطیلی کسب و کارها دستور داده است برخی مشاغل حساس و مهم فعالیت خود را آغاز کنند و همچنین مردم اجازه داشته باشند با استفاده از اتوبوس و… سفر درون شهری داشته باشند.

دهلی نو تاکید کرده است: کاهش تدابیر حفاظتی تنها برای ایالت هایی است که طی این مدت بیماران کمتری داشته اند و آلودگی در آنها کم است.

با این حال مردم در ایالت هایی مانند کرالا که تاکنون ۴۰۱ مورد ابتلا به کرونا داشته است بسیاری از قوانین قرنطینه عمومی را نادیده گرفته‌اند.

از سوی دیگر مردم از بیم قرنطینه شدن در بیمارستان ها بیماری عزیزان خود را انکار می کنند و این نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که دولت هند با آن مواجه است.

گفته می شود مردم در بنگالور ضمن مقابله با نیروهای بهداشتی و نظامی مانع از انتقال ۱۵ نفر شده اند که به علائم اولیه کرونا دچار بودند.

مقامات محلی ضمن ابراز نگرانی از این وضعیت تاکید کردند: ممکن است مخالفت های مردم برای انتقال این افراد به مراکز درمان به قیمت جان انسان های دیگر تمام شود.

در حال حاضر آمار مبتلایان به کرونا در هند به ۱۷ هزار و ۲۶۵ نفر رسیده است و این ویروس تاکنون ۵۴۳ نفر را به کام مرگ کشانده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *