بازتاب فراوان پرتاب نخستین ماهواره نظامی ایران در رسانه‌های خارجی

بازتاب فراوان پرتاب نخستین ماهواره نظامی ایران در رسانه‌های خارجی

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، ماهواره «نور» به‌عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره‌بر ۳ مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب شد و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

این رویداد بازتاب فراوانی در رسانه‌های خارجی و از جمله عربی داشت.

در همین راستا پایگاه خبری شبکه «روسیا الیوم» نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اولین ماهواره نظامی این کشور را با نام ماهواره «نور ۱» از ماهواره‌بر ۳ مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران به شکل موفقیت‌آمیز پرتاب کرده و این ماهواره در مدار ۴۲۵ کیلومتری از سطح زمین قرار گفت. این رویداد یک پیروزی و دستاورد بزرگ در زمینه توسعه موشکی ایرانی به شمار می‌آید.

«فرانس ۲۴» نیز گزارش داد که ایران امروز از پرتاب موفقیت‌آمیز اولین ماهواره نظامی خود خبر داده و این ماهواره کاملا در مدار قرار گرفت.

پایگاه خبری النشره لبنان نیز اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران دو ماه پس از پرتاب ناموفق ماهواره ظفر طی ماه‌های گذشته که البته بعد نظامی نداشت٬ امروز اولین ماهواره نظامی خود را پرتاب کرد که کاملا در مدار قرار گرفت.

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نیز در بخش اخبار مهم خود به موضوع پرتاب ماهواره نظامی ایران پرداخته و نوشت: وبسایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز از پرتاب موفقیت‌آمیز اولین ماهواره نظامی این کشور طی دو مرحله خبرداد که در مدار ۴۲۵ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفت.

پایگاه خبری المصری الیوم نیز گزارش داد که صبح امروز چهارشنبه ۲۲ آوریل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توانست اولین ماهواره نظامی این کشور طی دو مرحله به شکل موفقیت‌آمیز پرتاب کند.

در همین راستا پایگاه خبری العهد لبنان هم پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نظامی «نور» ایران را تیتر اصلی اخبار خود کرد.

روزنامه الشرق هم در این زمینه گزارش داد که مقامات ایرانی صبح امروز از پرتاب موفق اولین ماهواره نظامی این کشور به نام «نور ۱» خبر دادند که دستاورد بزرگی در زمینه توسعه موشکی ایران به شمار می‌آید.

پایگاه خبری فلسطین‌الیوم هم به موضوع پرتاب اولین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز نخستین ماهواره نظامی این کشور را از ماهواره‌بر ۳ مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران به شکل موفقیت‌آمیز پرتاب کرد و کاملا در مدار قرار گرفت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *