عملکرد دانشگاه ارومیه برای مقابله با ویروس کرونا

عملکرد دانشگاه ارومیه برای مقابله با ویروس کرونا

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو،  دانشگاه ارومیه در راستای مقابله با ویروس کرونا اقداماتی گسترده ای  را انجام داده است .

تشکیل ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا، راه اندازی سامانه آموزش مجازی، توزیع ماسک٬ دستکش و محلول ضدعفونی کننده در بین کارکنان، موافقت با درخواست مرخصی کارکنان و اعطای مرخصی تشویقی و اعلام نکات بهداشتی از طریق اتوماسیون پیامک و فضای مجازی بخشی از این اقدامات است.

همچنین این دانشگاه در راستای مقابه با کرونا طرح اجرای فاصله گذاری اجتماعی با کاهش تعداد کارمندان و توالی ترتیب حضور آن‌ها در محل کار انجام داده است.

دانشگاه ارومیه در حوزه درمان بیماری هم فعالیت‌های داشته است؛ که فعالیت مستمر مرکز بهداشت و درمانگاه دانشگاه در مـــعاینه و شناسایی افراد دارای علائم بیماری و فعالیت مستمر مرکز مشاوره دانشگاه در خصوص ارائه مشاوره روانشناسی و کاهـــش استرس و نگرانی ناشی از دوران بیماری از مهمتریت آن‌ها است.

فرمولاسیون و تولید محلول ضدعفونی کننده و توزیع آن در بین کارمندان و اعضای هیات علمی دانشــــگاه، ساخت سامانه غیرتماسی پایش سریع دمای بدن در مراکز پرتردد، طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده سطوح برپایه فناوری پلاسما و طراحی و ساخت سیستم ضدعفونی کننده هواه با استفاده از اوزون از اقدامات این دانشگاه جـهت پیشگیــــری و درمان بیماری است.

همچنین این دانشگاه ساخت دستگاه ضدعفونی کننده میوه و سبزی با استفاده از اوزون را در دستور کار قرار داد و در راه اندازی کارگاه تولید ماسک همکاری کرد.

 

عملکرد دانشگاه ارومیه برای مقابله با ویروس کرونا

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *