استخدام غیرقانونی معلم در لرستان!

استخدام غیرقانونی معلم در لرستان!

[ad_1]

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو-زهرا سلیمانی؛ * اگر مراسمات مذهبی باشد همه می‌آیند در صحنه و خود را سینه چاک نظام و انقلاب می‌دانند. البته که این کار‌ها بسیار خوب و اجر عظیم دارد، ولی در خصوص آموزش و پرورش و عرصه فرهنگ همین که نامش به میان می‌آید ناگهان همه در لاک خود فرو می‌روند و صحنه را برای دگران خالی و بهتر است بگوییم آماده می‌کنند!

سکوت و انزوای انقلابی‌ها در عرصه تعلیم و تربیت و گم بودن مسائل آموزش و پرورش در مسائل اساسی مورد مطالبه جنبش‌های دانشجویی تا کنون آسیب‌هایی جبران ناپذیری را بر ما وارد کرده که ثمرات آن در نسل‌های آینده، خود را با شدت بیشتری نشان می‌دهد!

مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان لرستان در چند روز گذشته در دیداری که با یکی از نمایندگان منتخب مردم در مجلس داشتند یکی از گلایه هایشان کمبود بودجه آموزش و پرورش استان لرستان بوده است چیزی که سال هاست این استان درگیر آن است و از آقای زینی وند به جناب نخعی منتقل می‌شود؛ اینکه این مطالبه از نماینده مجلس بشود درست است و بجا، اما چرا هیچ کدام از مدیرکل‌های این استان برای حل این مشکل کاری نمی‌کنند و مدام این جمله لقلقه زبان بزرگواران می‌شود؟

چرا این اداره کل آموزش و پرورش در را بر روی دانشگاه خودش که معلمینش در آن رشد پیدا می‌کنند آن چنان ببندد که دانشجو معلمان مطالبه گر این استان در جایی که صاحب خانه هستند حتی به عنوان مهمان نیز پذیرفته نشوند؟

اما موضوعی که بسیار مهم است و نیازمند پیگیری، موضوع جذب و استخدام غیرقانونی ۳۰۰ معلم است که توسط مدیر کل استان مطرح شد، این در حالی است که اداره کل آموزش و پرورش استان برای افزایش ظرفیت دانشگاه‌های فرهنگیان و مراکز تربیت معلم خود و تربیت و استخدام نیروی بومی متعهد و متخصص هیچ تلاش و پیگیری نمی‌کند و شاهد آن هستیم که با وجود افزایش ظرفیت دانشگاه‌های فرهنگیان کل کشور استان لرستان از این افزایش بی بهره است علیرغم نیاز زیاد به نیروی انسانی!

پس غیر منتظره نیست که برای جبران کمبود نیروی انسانی استان، کسانی روی کار بیایند که حتی مدارک آن‌ها نیز جعلی است!

آقای نخعی شما تا کنون با ۳۰۰ مورد برخود کرده اید، ولی این نوع استخدامی‌ها در این استان بسیار زیاد است، کم اند کسانی که یادشان برود چطور چند سال پیش تعداد زیادی از مستخدمین مدارس در استان لرستان یک شبه معلم شدند!

برای شما می‌نویسم آقای نخعی که از حضورتان در کرسی ریاست اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان خیلی نمی‌گذرد، حواستان باشد آموزش و پرورش به گفته رهبری معظم تربیت یک نسل است. این نسل‌ها را معلم‌ها باید تربیت و راهی جامعه‌ای کنند. حساب کنید تنها همان ۳۰۰ نفر که با مدرک جعلی استخدام شدند، اگر وارد سیستم آموزشی شوند چند هزار دانش آموز را سوخته و تباه و چه تعداد استعداد را ضایع خواهد شد؟

منتظر تصمیم قاطع و مبارزه با این فساد خطرآفرین و عوامل تهی از انسانیت این کار بی شرمانه هستیم…

زهرا سلیمانی-فعال بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله کمالوند لرستان

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *