٨ هزار تخت بیمارستانی جدید به مناطق کم برخوردار کشور اضافه می شود

٨ هزار تخت بیمارستانی جدید به مناطق کم برخوردار کشور اضافه می شود

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سعید نمکی در آئین افتتاح بیمارستان حاج محمود حاج حیدر با معرفی پروژه درمانی بیمارستان حاجمحمود حیدر به عنوان یکی از پروژه‌های پویش ۵۰_۲۰ در سال ۹۹، آن را یکی از مراکز مهم شهرستان لامرد برشمرد که با مشارکت نیکوکار سلامت و مردم منطقه به مرحله بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه امسال، هشت هزار تخت جدید به مجموعه سلامت کشور در مناطق کمتر برخوردار افزوده می‌شود، افزود: زیرساختهای بهداشتی نیز همگام با طرح تحول نظام سلامت، در حال توسعه است.

او با اشاره به شیوع بیماری کووید ۱۹ در دنیا و ایران، اظهار کرد: به همت پزشکان، پرستاران و مردم در این زمینه دستاوردهای خوبی کسب شده که مدال افتخاری در عرصه‌های بین المللی است.

وزیر بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از نمونه ترین استان‌های کشور در مدیریت بیماری کووید ۱۹ و موارد مرگ و میرناشی از این بیماری دانست.

اقدامات چمشگیر فارس در بیماریابی و قرنطینه مبتلایان به کرونا

معاون درمان وزیر بهداشت نیز که به صورت حضوری در آئین گشایش این پروژه درمانی در شهرستان لامرد حضور داشت، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دارا بودن شبکه بهداشت و درمان قوی و پزشک خانواده، دستاوردهای خوبی در زمینه شناسایی بیماران داشته است.

دکتر «قاسم جان بابائی» با اشاره به بهره برداری این پروژه به عنوان نخستین پروژه، از مجموع ۴۸ بیمارستانی که در کشور به بهره برداری می‌رسد، افزود: اپیدمی کروناویروس ثابت کرد که ایران از هیچ کشوری در دنیا عقب نیست و وجود شبکه بهداشت و درمان، به عنوان یک زیرساخت مهم، امروز به یاری مردم ما آمد.

او اقدامات مربوط به بیماریابی و قرنطینه بیماران در فارس را چشمگیر و قابل توجه خواند و ادامه داد: در زمینه بیماری کووید ۱۹، بهترین آمار دنیا مربوط به ایران و به ویژه استان فارس بوده است.

دکتر جان بابائی تجارب به دست آمده در این زمینه را برای دیگر کشورهای دنیا قابل استفاده دانست.

بیمارستان خیرساز حاج محمود حاج حیدر، صبح امروز، با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز واعضای هیأت رئیسه دانشگاه در شهرستان لامرد و برقراری ارتباط وب کنفرانس با رئیس جمهور و وزیر بهداشت، به بهره برداری رسید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *