رباتی که از کادر درمان در مقابل کرونا محافظت می‌کند

رباتی که از کادر درمان در مقابل کرونا محافظت می‌کند

[ad_1]

 به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو به نقل از انگجت، ربات «اسپات» که در شرکت بوستون دینامیکز ساخته شده، قابلیت‌های مختلفی دارد. می‌تواند در دفتر کار مسیر خود را بیابد، در را باز نگه دارد و یک ریکشا را دنبال خود بکشد، اما جالب‌ترین و جدیدترین ویژگی آن احتمالاً قابلیت مراقبت از کادر درمان در همه گیری کووید ۱۹ است.

در همین راستا ربات‌های اسپات به کادر درمان کمک می‌کنند تا از راه دور بیماران را در بیمارستان بریگام و زنان بوستون دسته بندی کنند.

این شرکت نرم افزار و سخت افزار‌های پزشکی از راه دور خود را به اشتراک گذاشته و امیدوار است پلتفرم‌های دیگر نیز از آن استفاده کنند.

ربات بوستون دینامیکز با استفاده از آی پد و یک رادیوی دو سویه که پشت آن سوار شده به پزشکان کمک می‌کند.

کادر درمان می‌توانند ربات را به چادر‌های تریاژ ارسال کنند تا بیماران مشکوک به ابتلاء به کووید ۱۹ را ارزیابی کنند.

پزشکان و پرستاران می‌توانند با فاصله‌ای ایمن با بیماران صحبت کنند.

به ازای هر شیفتی که ربات انجام می‌دهد حداقل یک نفر از کادر درمان در معرض خطر کمتر ابتلاء به ویروس کرونا قرار می‌گیرد و همچنین در ذخایر تجهیزات محافظتی نیز صرفه جویی می‌شود.

البته این شرکت اعلام کرده هنوز به دنبال راهی است تا از راه دور علائم حیاتی مانند دمای بدن، میزان تنفس، نبض و غلظت اکسیژن را رصد کند.

در همین راستا تصمیم دارد از فناوری دوربین گرمایی استفاده کند. این شرکت امیدوار است در آینده نزدیک نور UV-C و فناوری‌های دیگر را به پشت ربات بیفزاید.

همچنین می‌توان از ربات مذکور برای از بین بردن ویروس و ضدعفونی کردن فضا‌های مختلف مانند چادر‌های بیمارستانی و ایستگاه‌های مترو استفاده کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *