ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در ایستگاه پایانی

ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در ایستگاه پایانی

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی در جلسه با حضور عباس معمار نژاد معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی همچنین فرهاد حنیفی معاون نظارت بانک مرکزی که به منظور بررسی روند ادغام بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح در بانک سپه برگزار شد، ضمن ارایه گزارشی مفصل از روند برنامه ریزی و اجرای این مأموریت ملی اظهارداشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته انتظار داریم در صورت کسب مجوز از مراجع ذیربط تا پایان اردیبهشت ماه حداقل دو بانک از مجموع بانک‌ها و موسسه مالی وابسته به نیرو‌های مسلح رسما به بانک سپه ملحق شوند.

چقازردی اظهار داشت: اگر امروز این وظیفه خطیر و مأموریت ملی همانگونه که به درستی و به حق از سوی معاون محترم نظارتی بانک مرکزی بیان شد بدون کوچکترین حاشیه و مشکل به سرانجام خود نزدیک می‌شود به دلیل همدلی، انسجام و تلاش شبانه روزی و جهادگونه همه ارکان درگیر و ذیربط این ادغام و راهبری مطلوب بانک مرکزی به عنوان مسئول اجرای طرح ادغام است.

* باور مدیران و کارکنان به ماموریت ملی ادغام

مدیرعامل بانک سپه افزود: هم کارکنان و مدیران بانک سپه و هم مدیران و کارکنان بانک‌های ادغامی به این باور مهم رسیده اند که اجرای این طرح استراتژیک و ملی به نفع سیستم پولی و در مجموع به نفع نظام اقتصادی کشور است.

* ثبت تجربه گرانبهای ادغام در تاریخ بانکداری ایران

چقازردی با مهم توصیف کردن فعالیت صورت گرفته در طرح ادغام تصریح کرد: این تجربه می‌تواند به عنوان مجموعه اقدامات گرانبها و منحصر به فرد چه به لحاظ تاکتیکی و چه به لحاظ گستردگی و پیچیدگی کار در تاریخ بانکداری کشور به ثبت برسد.

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه پروژه‌ای مشخص برای مستند سازی نحوه اجرای این طرح در بانک سپه تعریف شده است گفت: آیندگان باید بدانند چگونه بانک سپه به اتکا نیرو‌های متخصص و متعهد خود انهم در سخت‌ترین شرایط در کنار انجام سایر وظایف خطیر خود با همراهی مثال زدنی سایر بانک‌ها و موسسه اعتباری وابسته به نیرو‌های مسلح توانست به چنین موفقیت بزرگی دست پیدا کند. موفقیتی که بدون شک نظام بانکی و ساختار اقتصادی کشور از آن بهره خواهند برد.

چقازردی پس از بیان کلیات ماموریت ملی ادغام به تشریح جزییات اقدامات صورت گرفته در این راستا پرداخت. بر اساس این گزارش در ادامه پس از تشریح کلیات و میزان پیشرفت طرح ملی ادغام توسط مدیرعامل بانک سپه، دکتر اخلاقی و دکتر حسینی قایم مقام و عضو هیات مدیره بانک به بیان جزییات طرح، چک لیست‌ها عملیاتی برای برگزاری مطلوب مجامع انحلال و ادغام بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح پرداختند.

* تدوین استراتژی کاملا بومی در بانک سپه

سیدمهدی حسینی؛ عضو هیات مدیره بانک سپه گفت: بانک سپه از همان ابتدا با درک اهمیت و پیچیدگی کار به دلیل عدم وجود تجربیات مشابه در این سطح سعی در تدوین و تهیه برنامه و استراتژی کاملا بومی پرداخت.

وی تعریف برنامه ادغام در پنج مرحله، تدوین راهبرد ادغام، غربال گری هدف، بررسی و تحلیل، برنامه ریزی و یکپارچه سازی و اجرای یکپارچه را اولین قدم محکم و استوار بانک سپه در راه اجرای ماموریت خطیر و ملی ادغام برشمرد.

حسینی با بیان اینکه بر اساس روش‌های تدوین شده که حاصل صد‌ها ساعت کارکارشناسی و علمی صورت گرفته توسط خبره‌ترین متخصصین بانکی در سپه بود، کارگروه‌های تخصصی با بکارگیری و مشارکت مسئولانه بانک‌ها و موسسه ادغامی تشکیل و به تبع آن مدل‌های عملیاتی تک تک حوزه‌های تخصصی تدوین شد.

* تدوین ۹۴ پروژه‌ای که بر اساس آن بانک سپه مورد تقدیر رییس محترم جمهور قرار گرفت

عضو هیات مدیره بانک سپه گفت: حاصل تلاش بی وقفه و علمی این کارگروه‌های تخصصی ۹۴ پروژه قطعی بود که به موازات ابعاد طرح ادغام در حال پیشرفت و اجرا می‌باشد، پروژه‌هایی که به واسطه آن ریاست محترم جمهور بانک سپه را به دلیل اقدامات علمی و شایسته در راستای اجرایی کردن ماموریت ملی ادغام مورد تقدیر قرار داد.

* توجه ویژه به دغدغه‌های کارکنان و سپرده گذاران و سهامداران

هادی فیض اخلاقی؛ قائم مقام مدیرعامل بانک سپه نیز در این مراسم توجه به دغدغه‌های کارکنان، مشتریان، سهامدارن، سپرده گذاران و تمام ذینفعان این بانک‌ها و موسسه اعتباری وابسته به نیرو‌های مسلح را یکی از بخش‌های مهم مورد توجه متولیان ادغام در بانک سپه عنوان کرد و اظهارداشت: این دغدغه‌ها و خواسته‌ها به درستی و منطقی مورد توجه قرار گرفت و برای برطرف کردن آن اصلاحات اساسی در ساختار صف و ستاد بانک با موافقت وزارت محترم امور اقتصادی و دارایی صورت گرفت.

وی افزود: بدیهی است با توجه به تعداد شعب و پرسنل این ساختار موردی و مربوط به دوران گذار و انتقال بوده و ساختار اصلی و اساسی و منطقی بانک تدریجاً در یک دوره ۳ ساله نهایی خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *