اساسنامه فدراسیون باید ۴ سال پیش اصلاح می‌شد/ کی روش مقرراتی بود

اساسنامه فدراسیون باید ۴ سال پیش اصلاح می‌شد/ کی روش مقرراتی بود

[ad_1]

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، علی کفاشیان در گفت و گو با شبکه ورزش و برنامه ورزش تعطیل نیست در مورد اینکه چه نمره‌ای را به عملکردتان در زمان ریاست بر فدراسیون فوتبال می‌دهید، گفت: من نمی‌توانم نمره بدهم، اما ملاک و معیار موفقیت در فدراسیون فوتبال، رفتن به جام جهانی فوتبال است که ما دوبار پشت سرهم به جام جهانی رفتیم. ضمن اینکه تیم‌های فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان ما موفقیت‌های خوبی کسب کردند. تنها چیزی که نمره ما را کم می‌کرد، نرفتن به مسابقات المپیک بود که به نظرم به خاطر این عدم موفقیت باید سه چهار نمره از ما کم شود. 

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال درباره بحث‌های مطرح شده راجع به اساسنامه جدید فوتبال و اصلاح آن عنوان کرد: از نظر من این اساسنامه باید سه چهار سال پیش در یک کمیته‌ای اصلاح می‌شد ولی متأسفانه به دلایلی این اتفاق صورت نگرفت. در حال حاضر این اساسنامه دارد بازنگری می‌شود و یک سری نکات را به آن اضافه می‌کنند. در اساسنامه اولیه که سال 86 تدوین شد، ذکر شده بود که فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است ولی بعدها نهادهای نظارتی به ما گفتند که اساسنامه مصوب دولت نشده است. 

کفاشیان درباره بسته بودن راه ورود نخبگان به فدراسیون فوتبال توضیح داد: به هیچ وجه راه ورود نخبگان به فدراسیون بسته نیست. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا مواقق حضور کاپیتان‌های اسبق تیم ملی فوتبال به فدراسیون هستید یا نه، عنوان کرد: آن‌ها هم در مجمع حضور دارند ولی تعدادشان کم است. کشورهای دیگر هم همین‌طور است و اعضای مجمع‌شان به ندرت به 200-300 نفر می‌رسد.

نایب رئیس فدارسیون فوتبال درباره حواشی اخیر کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال و بحث پاداش‌های کی‌روش گفت: ما در دوره مختلف با کی‌روش قرارداد بستیم که مبلغ قرارداد اول او یک میلیون و پانصد هزار دلار و قرارداد بعدی او یک میلیون و چهارصد هزار یورو بود. علاوه ‌بر این‌ها کی روش 10 درصد از پاداشی که فیفا به تیم‌های راه‌یافته به جام‌جهانی می‌داد را هم درخواست می‌کرد و معتقد بود که این 10 درصد باید به مربیان برسد. 

کفاشیان ادامه داد: کی روش آدم مقرراتی بود و همه چیز را در قراردادش می‌نوشت و هر زمان که وقت پاداش‌هایش می‌رسید آن را تقاضا می‌کرد.

در ادامه علی کفاشیان درباره پول‌های گم‌شده فدراسیون فوتبال و یک میلیون دلاری که در زمان ریاست ایشان گم شده بود گفت: AFC بابت قرار گرفتن ما بین چهار تیم راه یافته به جام جهانی، یک میلیون دلار به ما تخصیص داد که وزارت خزانه‌داری آمریکا این یک میلیون دلار را بلوکه کرد. این پول دو سه سال بلوکه ماند و بعد ما آقای علیپور را به‌عنوان وکیل معرفی کردیم و به AFC گفتیم خودمان این مسئله را پیگیری می‌کنیم ولی AFC کنار نکشید و برای ما فاکتوری فرستاد که در این فاکتور آمده بود 700 هزار دلار را به  وکیل اختصاص داده‌اند. در نهایت این پول در زمان ریاست من وصول نشد. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *