۴۰۰ هزار سبد کالا در تهران توزیع می‌شود / نیازمندان به پایگاه‌های بسیج مراجعه کنند

۴۰۰ هزار سبد کالا در تهران توزیع می‌شود / نیازمندان به پایگاه‌های بسیج مراجعه کنند

[ad_1]

محمدرضا یزدی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اجرای طرح «کمک مؤمنانه» در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: ۴۰۰ هزار سبد کالا در مصلی تهران تهیه و میان نیازمندان توزیع‌ می‌شود و این افراد توسط پایگاه‌های بسیج و ائمه مساجد شناسایی‌شده‌اند؛ برای بخشی از این افراد درگذشته، پرونده‌های خاصی تشکیل‌شده است و مدتی تحت حمایت قرارگرفته‌اند. برخی از مستمندان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی نیستند و ما به دنبال شناسایی این افراد هستیم.

وی ادامه داد: برگه‌هایی را در سطح شهر تهران پخش کردیم و از مطلعین خواستیم که در امر شناسایی خانواده‌هایی که با مشکلات مالی روبه‌رو هستند، به سپاه حضرت رسول کمک کنند تا با آنان ارتباط برقرار شود. اگر مشکلی دارید و شناسایی نشده‌اید، می‌توانید با مراجعه به پایگاه‌های بسیج ثبت‌نام کنید.

سردار یزدی افزود: این آمادگی را داریم که میان دستگاه‌های حمایتی، هماهنگی‌هایی را شکل بدهیم تا هیچ نیازمندی از این کمک‌ها، محروم نماند و برخی هم بیش از نیاز خود دریافتی نداشته باشند؛ البته بر اساس تعاملاتی که میان گروه‌های جهادی، هیئت‌های مذهبی و بسیج محلات صورت گرفت، توانستیم پایگاه آماری قابل قبولی را تهیه کنیم.

فرمانده سپاه تهران بابیان اینکه طرح «کمک مؤمنانه» شامل تمام مناطق تهران می‌شود، گفت: این اقلام طی روزهای اولیه ماه مبارک رمضان به دست خانواده‌های نیازمند می‌رسد و ادامه این طرح در سه مرحله انجام می‌شود؛ نخستین در ابتدای ماه مبارک رمضان، در نیمه ماه مبارک رمضان و دیگری در عید فطر است. امید داریم که با اجرای این طرح، نیازمندی‌های هم‌وطنانمان کاهش پیدا کند و در صورت صلاح‌دید، این روند بعد‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس فرمان مقام معظم رهبری در نیمه شعبان، این طرح به اجرا در آمده است و ما تمام دستگاه‌ها، آحاد مردم و خیرین را در اردوگاه رهبری تعریف کردیم تا این اقدام، توسعه و فراگیری پیدا کند.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *