نماینده مجلس باید آرا و اموال خود را به‌صورت شفاف به اطلاع مردم برساند / FATF جز ضرر دستاوردی برای کشور ندارد

نماینده مجلس باید آرا و اموال خود را به‌صورت شفاف به اطلاع مردم برساند / FATF جز ضرر دستاوردی برای کشور ندارد

[ad_1]

مصطفی طاهری منتخب مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه زنجان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو،  پیرامون عملکرد مجلس دهم شورای اسلامی، اظهار داشت: مهم‌ترین آسیب مجلس دهم این است که ریشه‌یابی از مشکلات اقتصادی نداشته و بیشتر درگیر مسائل حاشیه‌ای است. صد‌ها مشکل از قبیل خانه‌های خالی در شهر‌ها، عدم پرداخت مالیات توسط بخشی از جامعه پزشکی و وکلا را در کشور داریم و هرروز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود؛ مشکلات نه‌تنها کاهش پیدا نمی‌کند بلکه سیر صعودی دارد، زیرا ریشه‌ای به حل مسائل نپرداخته‌ایم.

وی ادامه داد: ریشه‌های مشکلات موجود در کشور یکسان است. اگر برای حل به سراغ معلول‌ها برویم و از علت‌ها در مسائل غافل شویم، موفقیتی در برطرف سازی چالش‌های پیش رو نخواهیم داشت. صرفاً توجه به شاخ برگ‌های مسائل، نمی‌تواند کارگشا باشد.

منتخب مجلس یازدهم در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس، گفت: شروع شفافیت باید از خود مجلس باشد، یعنی نماینده مسائل مربوط به خود را شفاف‌سازی کند و زمانی که این اقدام صورت بگیرد، می‌تواند این مطالبه را از بقیه نمایندگان ملت نیز داشته باشد. یک نماینده باید آرا و اموال خود را به‌صورت شفاف به اطلاع عموم مردم برساند و در گام بعدی نیز، این مطالبه را از دولت داشته باشد.

طاهری تأکید کرد: قوه قضائیه در بحث شفافیت، اول از خود شروع کرد و بعد با ممارست بیشتری به بحث مبارزه با فساد پرداخت. شفافیت قدم کلیدی است که نباید با سطحی‌نگری در آن، این اصل را به حاشیه ببریم. برخی مقوله شفافیت را در شفافیت آرا خلاصه می‌کنند اما این فقط یک‌صدم این موضوع است و ابعاد وسیع دیگری نیز دارد.

وی در خصوص دریافت مالیات از جامعه پزشکان، بیان داشت: گروهی می‌گویند که باید از پزشکان مالیات‌بگیریم و بنده نیز با اصل این موضوع مشکلی ندارم اما مسائلی در خصوص آن مطرح می‌شود؛ باید بررسی شود که آیا ما از جامعه پزشکان بانک اطلاعاتی داریم و به میزان درآمد آن‌ها واقف هستیم؛ اگر یک بانک اطلاعاتی جامع در دسترس نداشته باشیم، هر فعالیتی که در این زمینه بخواهیم انجام دهیم، ناقص می‌ماند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه FATF جز ضرر دستاوردی برای کشور ندارد، گفت: بنده به‌شدت FATF و لوایح آن مخالف هستم و مطالعات عمیقی در این حوزه داشته‌ام. معاهده FATF غیرعادلانه است و تمام دستاورد‌های کشور را به فنا می‌دهد. این معاهده آسیب جدى به مردم و کشور تحمیل می‌رساند.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *