بلاتکلیفی برخی شهروندان برای دریافت تسهیلات یک میلیونی/ پاسکاری میان دستگاه‌ها ادامه دارد

بلاتکلیفی برخی شهروندان برای دریافت تسهیلات یک میلیونی/ پاسکاری میان دستگاه‌ها ادامه دارد

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، براساس دستور رئیس جمهور محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مسئولیت پرداخت تسهیلات به خانوارها، اطلاع رسانی مناسب و رسیدگی به شکایات و پاسخگویی متقاضیان را برعهده دارد.

در نامه رئیس جمهور به شریعتمداری وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است:

پیرو تصویب بسته تدبیر اقتصادی کرونا در ستاد اقتصادی دولت و تصمیمات استاد ملی مقابله با بیماری کرونا برای حمایت از خانوار‌های دریافت کننده یارانه، بدینوسیله به جنابعالی ماموریت داده می‌شود با استفاده از کلیه ظرفیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح پرداخت تسهیلات به خانوار‌ها را اجرا نموده و نسبت به راهبری طرح، اتخاذ تصمیمات مورد نیاز، اطلاع رسانی مناسب و رسیدگی به شکایات و پاسخگویی به متقاضیان اقدام نمایید.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موظف به همکاری با این وزارتخانه می‌باشند.

به گزارش فارس، در حال حاضر بسیاری از سرپرستان خانوار‌هایی که مشمول یارانه نقدی و معیشتی نشده اند برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی از سراسر کشور و به خصوص شهرستان‌ها به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در تهران مراجعه می‌کنند تا بتوانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند. اما مراجعان به سمت سازمان هدفمندی یارانه‌ها در خیابان فلسطین هدایت می‌شوند که باعث ترافیک و تجمع افراد در شرایط کرونایی شده و تصویر خوبی را به اذهان تداعی نمی‌کند.

پیشتر مسئولان سازمان هدفمندی گفته اند در زمینه ثبت نام و رسیدگی به وضعیت متقاضیان دریافت یارانه نقدی و معیشتی مسئولیتی ندارند و همه این امور به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی محول شده است؛ بنابراین برای شهروندان سردرگمی ایجاد و به خصوص در ایام ماه مبارک رمضان به کلافی سر درگم تبدیل شده است.

در همین باره یک مقام مسئول دولتی به فارس می‌گوید موضوع شناسایی و تایید صلاحیت متقاضیان یارانه نقدی، معیشت بنزینی و تسهیلات یک میلیون تومانی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است و در این زمینه مسئولیت اطلاع رسانی و پاسخگویی دارد.

البته وزارت رفاه بار‌ها اعلام کرده که امکان ثبت نام و رسیدگی حضوری برای دریافت یارانه نقدی، معیشت بنزین و تسهیلات یک میلیون تومانی وجود ندارد، اما با این حال بسیاری از شهروندان برای یافتن روزنه امیدی به این وزارتخانه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه می‌کنند که شایسته است هر چه سریع‌تر تدبیر مناسب با آن از سوی وزیر رفاه اندیشیده شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *