انفجار مرگبار در شمال سوریه

انفجار مرگبار در شمال سوریه

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، رسانه‌های فعال در شمال سوریه از کشته و زخمی شدن شماری از افراد در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در منطقه عفرین خبر دادند.

شبکه «الجسر» وابسته به گروه‌های تروریستی در شمال سوریه سه‌شنبه به نقل از فعالان در این بخش از این کشور گزارش داد که انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در داخل شهر عفرین منجر به آتش‌سوزی گسترده شده و آتش علاوه بر خودرو‌ها به برخی خانه‌ها نیز سرایت کرده است.

بر اساس این گزارش، در این انفجار چند نفر کشته و تعدادی نیز زخمی شده‌اند. خودرو‌های آتش‌نشانی و امدادرسانی به منطقه حادثه اعزام شده‌اند.

با این حال شبکه حلب تودی، التلویزیون العربی و چند رسانه دیگر به نقل از شاهدان و مقامات محلی شمار کشته و زخمی‌ها را ۳۵ و ۴۰ نفر اعلام کردند و احتمال دارد تلفات افزایش یابد.

تصاویر منتشر شده از این حادثه، بیانگر وجود زنان و کودکان در حین انفجار بوده است.

این دومین انفجار در شهر عفرین در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته است. انفجار اولی در جاده «ترنده» رخ داده و به اموال مردم آسیب و خسارت وارد کرده است.

شهر عفرین و حومه این شهر بیش از دو سال است که تحت سیطره ارتش ترکیه و شبه نظامیان مسلح و تررویستی تحت امر آن است.

هنوز کسی یا گروهی مسئولیت این انفجار‌ها را برعهده نگرفته است با این حال احتمال دارد، شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا که با عملیات ارتش ترکیه مجبور به عقب‌نشینی از این منطقه شده‌اند، دست به چنین اقداماتی بزنند و این انفجار‌ها نتیجه تنش و درگیری بین گروهک‌های مورد حمایت ترکیه باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *