مرحوم صالحی در حوزه فرهنگی خستگی ناپذیر بود

مرحوم صالحی در حوزه فرهنگی خستگی ناپذیر بود

[ad_1]

به گزارش خبرنگاردانشگاه خبرگزاری دانشجو، مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها امروز با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

حجت الاسلام رستمی گفت: کسی قرار نیست در این دنیا جاودان باشد و به کسی عمر جاودان داده نشده است، کسی در این مسیر برنده و رستگار است که بتواند از این مهلتی که خدا به او داده استفاده خوب داشته باشد و خوش‌بحال کسانی که از این فرصت بهره بردند.

وی ادامه داد: خداوند در سوره واقعه از این افراد تجلیل و یاد می‌کند، کسانی که سبقت گرفتند، کسانی که سرعت گرفته و متوقف نشدند این‌ها کسانی هستند که بهره برده و به چیزی که باید انسان نزدیک شود، نزدیک شدند، خداوند عالم این فرصت را در اختیار همه ما قرار داده است در روایتی داریم که امیرالمومنین از صفین باز می‌گشتند، به مقابر کوفه رسیده و شروع به صحبت با اهل قبور کردند.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری افزود: امیرالمومنین فرمودند، شما گروهی هستید که قبل از ما حرکت کردید و ما هم پشت سر شما می‌آییم و به شما ملحق می‌شویم، این مسیری است که همه در این مسیر قرار دارند و رستگاران کسانی هستند که از این فرصت اندک بهره لازم را می‌برند.

وی ادامه داد: عمر حاج آقای صالحی (معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها) یک اربعین بود، ۴۰ سال بیشتر نداشتند، چه کسانی که کم‌تر عمر کردند و یا چه کسانی بیشتر عمر کردند، رستگار کسی است که در مقابل این فرصت درست عمل کرده باشند.

حجت الاسلام رستمی خاطرنشان کرد: به همین دلیل مرگ را یک گذرگاه می‌دانیم، در روایتی امام صادق (ع) فرمودند مرگ برای انسان مؤمن، مانند بوییدن گل است و بسیار آسان از این لباس کنده شده و وارد منزل جدید خود خواهد شد، از امام صادق (ع) پرسیدند که پس روایاتی که درباره سختی مرگ وجود دارد چیست؟ فرمودند آن روایات نیز درست است، ولی بخشی از این برای انسان‌های غیر مؤمن است.

وی تاکید کرد:، اما انسان مؤمن آسان عبور می‌کند، در آن روایت به ما یاد دادند چطور زندگی کنید، نسبت به خدا و خود و دیگران چگونه زندگی کنید. به گونه‌ای با مردم معاشرت کنید که اگر زنده بودید، دلتنگ شما باشند و اگر از دنیا رفتید، گریان شما باشند، شاید حاج آقای صالحی نمونه مجسم این روایت بود و این عکس العمل‌ها و تاثر‌هایی که نسبت به این فقدان نابهنگام وی رخ داد همه ناشی از این بود که وی انسانی بود که اینگونه عمل کرد.

حجت الاسلام رستمی افزود: اینکه در مدتی اندک ده‌ها ختم قرآن و هزاران عمل صالح به نیابت او انجام شده و به روح وی هدیه شد آن هم در فضایی که انسان‌ها در محیط مدیریت و تعامل با دیگران اقتضائاتی و چالش‌هایی دارند همه نشان از شخصیت متعالی او در بین مردم دارد.

وی افزود: حاج آقا صالحی کسی بود که اگر به موضوعی می‌رسید تلاش می‌کرد آنگونه که درست است آن را پیگیری کند، برای موضوعاتی که فکر می‌کرد جدی است می‌جنگید و در کنار انقلابی بودن به یک عقلانیت قائل بود، بار‌ها گلایه از رفتار غیر عقلانی در بین بدنه نیرو‌های انقلابی داشت، اما در کنار همه این‌ها موقعی که بر آیند حرکت وی را می‌بینم یک دلتنگی و محبوبیت بین همه کسانی که با وی مواجه شده بودند، وجود داشت.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها افزود: اما خدا به بندگان صالح وعده داده این دنیای عبور است، اینجا جایی است که قرار است عبور کنیم و فقط از آن برای جایی که باید باشیم توشه برگیریم.

وی ادامه داد: حاج آقای صالحی در حوزه فرهنگی بوده و در این راه خستگی ناپذیر و اطمینان بخش حضور داشت وقتی به موضوعی ورود می‌کرد خیال آدم راحت بود که به درستی آن را مدیریت می‌کند و ما به وی خیلی امید داشتیم.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری خاطرنشان کرد: خوش‌بحال کسانی که این فرصت‌ها را قدر می‌دانند خوش‌بحال کسانی که با قدر شناسی و فرصت شناسی این دوران کوتاه حضور در این عالم را مدیریت کرده و از آن بهره می‌برند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.