خانه‌های خالی از چه‌سالی مشمول مالیات می‌شوند؟

خانه‌های خالی از چه‌سالی مشمول مالیات می‌شوند؟

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمود علیزاده معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی در گفتگو با شبکه خبر گفت: قبل از سال ۹۹ با شهردار‌ها و وزارت راه و شهرسازی مذاکراتی انجام داده‌ایم و قرار شد سامانه‌ای توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه شود تا اطلاعات خانه‌های خالی در آن درج شود.

وی افزود: در حال حاضر این سامانه آماده کار شده است و سازمان امور مالیاتی به‌عنوان متولی دریافت مالیات از خانه‌های خالی از اطلاعات این سامانه استفاده می‌کند.

معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی در سال ۹۵ تصویب شده است و اجرای آن از ابتدای سال ۹۹ انجام می‌شود به همین دلیل اگر برای ما محرز شود خانه‌ای از سال ۹۵ خالی است از همان سال برای آن مالیات در نظر گرفته می‌شود.

وی در خصوص عدم اجرای قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی از سال ۹۵ تا کنون گفت: فرایند شناسایی خانه‌های خالی سخت است و ما نمی‌توانستیم به‌راحتی متوجه شویم که کدام خانه خالی است، اما با راه‌اندازی سامانه وزارت راه و شهرسازی این امکان ایجاد شده است.

علیزاده تأکید کرد: با راه‌اندازی سامانه وزارت راه و شهرسازی اگر متوجه شویم خانه‌ای از سال ۹۵ به بعد خالی است مالیات تمام این سال‌ها اخذ می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *