ترامپ برای فرافکنی درباره بحران‌های داخلی آمریکا دست به خودزنی خواهد زد؟

ترامپ برای فرافکنی درباره بحران‌های داخلی آمریکا دست به خودزنی خواهد زد؟

[ad_1]

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو به نقل از «نورنیوز»، منابع اطلاعاتی موثق در عراق به خبرنگار «نورنیوز» در بغداد گفتند اطلاعات دقیقی در اختیار دارند که برخی مشاوران «دونالد ترامپ» به وی توصیه اکید کرده‌اند برای کاهش فشار افکار عمومی و شخصیت‌های سیاسی رقیب وی در آمریکا پیرامون ناکارآمدی فاجعه‌بار دولت در کنترل شیوع ویروس کرونا، لازم است بحرانی مصنوعی در منطقه با اولویت عراق ایجاد شود.

بر اساس اخبار اعلام شده از سوی این منابع عراقی، مقامات پنتاگون و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با این رویکرد که نوعی خودزنی برای بحران‌سازی است، مخالفت کرده و اجرای آن را گام نهادن در مسیری بسیار خطرناک و غیرقابل پیش‌بینی عنوان نموده‌اند اما وزارت خارجه آمریکا بر پیگیری این راهبرد اصرار دارد.

گفته می‌شود تماس روز چهارشنبه ۱۳ فروردین «امانوئل مکرون» رییس جمهور فرانسه با «برهم صالح» رییس جمهور عراق نیز برای اعلام نگرانی در خصوص احتمال ایجاد شرایط غیرمنتظره در عراق بوده است.

اخبار دریافتی حاکی است اگرچه ترامپ هنوز با پیشنهاد وزارت خارجه آمریکا موافقت نکرده اما توییت امروز او که طی آن به صورت تلویحی گروه‌های مقاومت عراق را تهدید کرده بود، نشان می‌دهد که راهبرد پیشنهادی وزارت خارجه آمریکا ذهن رییس جمهور این کشور را درگیر کرده است.

منابع عراقی با اشاره به اخباری که طی دو روز گذشته از سوی اکانت‌های وابسته به مرکز اعتدال عربستان سعودی در حال انتشار است و طی آن تلاش می‌شود شرایط عراق بحرانی جلوه داده شود، اعلام کردند بعید نیست گروه‌های مزدور سعودی قصد داشته باشند با هماهنگی یا بدون هماهنگی با آمریکا دست به اقداماتی علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا بزنند و بهانه لازم برای انجام عملیات علیه گروه‌های مقاومت در عراق را فراهم کنند.

لازم به ذکر است سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز روز چهارشنبه با واکنش به تحرکات نظامی آمریکا در عراق اعلام کرد: در حالی که دبیرکل سازمان ملل متحد و جامعه جهانی بر توقف اقدامات تنش‌زا و جنگ‌طلبانه در شرایط شیوع کرونا تاکید می‌کنند، این تحرکات خلاف خواسته رسمی و اعلام شده دولت، پارلمان و مردم عراق و تشنج آفرین است و می‌تواند وضعیت منطقه را به بی‌ثباتی و شرایطی فاجعه‌بار سوق دهد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *