درگیری معترضان با نیرو‌های امنیتی در شهر طرابلس

درگیری معترضان با نیرو‌های امنیتی در شهر طرابلس

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، خبرنگار شبکه المنار لبنان از درگیری بین معترضین با نیروهای امنیتی در شهر طرابلس در شمال لبنان خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک منطقه نظامی وابسته به ارتش لبنان در منطقه «البداوی» که معترضان به سمت آن بمب‌های آتش زا پرتاب کردند، آتش گرفت.

اعتراضات لبنان از سه روز گذشته مجدداً از سرگرفته شده و با ورود برخی عناصر خرابکار با هدایت طرف‌های مخالف دولت به صحنه این تظاهرات‌ها منجر به ایجاد درگیری میان معترضان و ارتش و نیروهای امنیتی و بروز حوادث خشونت‌آمیز شده است.

شبکه خبری المنار گزارش داد تاکنون در جریان درگیری بین نیروهای امنیتی لبنان با معترضین در منطقة البداوی والمیناء فی شهر طرابلس در شمال لبنان سه تن از نیروهای امنیتی زخمی شدند.

خبرنگار المیادین نیز از لبنان گزارش داد که معترضان شیشه‌های ساختمان‌های تجاری و پمب بنزین‌ها در شهر طرابلس در شمال لبنان را تخریب کردند.

بر اساس این گزارش ، معترضان در شهر عمدتاً سُنی‌نشین طرابلس به سمت نیروهای امنیتی و ارتش سنگ و بمب‌های آتش زا پرتاب می‌کردند.

خبرگزاری ملی لبنان نیز گزارش داد که ارتش یک گروه از جوانان در شهر «صیدا» سومین شهر بزرگ لبنان را که اقدام به شکستن شیشه‌های بانک‌ها در خیابان المصارف و میدان النجمه می‌کردند تحت تعقیب قرار دادند.

وزیر کشور لبنان نیز از دستگیری یک باند خرابکار که داروخانه‌ها را در چندین مناطق این کشور هدف قرار می‌دادند خبر داد.

این در حالی است که «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان در جدیدترین موضع گیری خود نسبت به این تحرکات مشکوک برای بی ثبات کردن لبنان هشدار داد.

وی تاکید کرد : طرحی برنامه ریزی و هماهنگ شده برای تخریب موسسات وجود دارد و کسانی هستند که به دنبال فتنه انگیزی بین ارتش و مردمند.

وی با اشاره به تحرکات جریان‌های مشکوک برای ایجاد فتنه در لبنان گفت: کسانی هستند که خواهان ایجاد فتنه در لبنان هستند و از آن حمایت می‌کنند و ما گزارش کاملی در دست داریم که چه کسانی تحریک به آشوب می‌کنند.

نخست وزیر لبنان هشدار داد در صورتی که این گروهها به تحریکات خود ادامه دهند اسامی آنها را فاش خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *