مرحله دوم آزمون تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی ۱۶ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

مرحله دوم آزمون تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی ۱۶ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آن دسته از داوطلبانی که در مرحله اول آزمون پایان دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی که در ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸ برگزار شد، شرکت کرده و حائز نمره لازم برای حضور در مرحله دوم این آزمون شده‌اند، می‌توانند در مرحله دوم این آزمون که هفته اینده برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

 

دبیرخانه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی اعلام کرده است مرحله دوم این آزمون از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹ در دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود. حضور این داوطلبان در مرحله دوم آزمون برای اتمام دوره الزامی است.

مرکز سنجش آموزش پزشکی ضوابط و شرایط آزمون پایانی دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی را طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است. مطابق این اطلاعیه شرایط لازم به شرح زیر است:

۱- صرفا داوطلبان ورودی سال ۹۶ می‌توانند در آزمون پایان دوره شرکت کنند، ضمن اینکه حتما باید همه بخش‌های آموزشی خود را تمام و دانشگاه تائید کرده باشد.

۲-آزمون به دو صورت کتبی و عملی برگزار می‌شود با توجه به اینکه آزمون پایانی دوره ماهیت رقابتی ندارد بنابراین نمره منفی برای آن در نظر گرفته نشده است.

۳- تعداد سوالات آزمون کتبی ۱۲۰ سوال است که به صورت الکترونیک روز شنبه دهم اسفندماه ۹۸ در مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار می‌شود. لازم به ذکر است سوالات آزمون کتبی جنبه پاراکلینیکی دارد.

۴- شرط شرکت در آزمون عملی، قبولی داوطلب در آزمون کتبی است. آزمون عملی روز دوشنبه دوازدهم اسفندماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

۵- حدنصاب قبولی برای هر یکی از آزمون‌های کتبی و عملی ۶۳ درصد نمره تراز شده هر آزمون است.

۶- هر داوطلب حداکثر سه بار می‌تواند در هر یک از آزمون‌های کتبی و عملی شرکت کند و چنانچه داوطلب در آزمون کتبی پذیرفته نشود می‌تواند در نوبت بعد (سال بعد) در آزمون شرکت کند و اگر بار دوم قبول نشود به تشخیص کمیته منتخب آزمون در دروسی که نمره کمتری کسب کرده است ملزم به گذراندن مجدد دوره آزموشی با پرداخت شهریه است.

۷- منبع آزمون Clinical Diagnosis and Management by Laboratory Methods Henry’s است.

۸- محتوای آزمون شامل همه بخش‌های آموزشی مندرج در برنامه آموزشی دوره تکمیلی (تمام موارد درسی دوره) است. مواد امتحانی و تعداد سوالات آزمون کتبی و همچنین درصد یا ضریب تاثیر هریک از مواد امتحانی در آزمون عملی براساس اهمیت و. طول دوره خواهد بود که طبق جدول زیر است.

مرحله دوم آزمون تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی ۱۶ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.