نخستین «کارخانه نوآوری بیوتکنولوژی» کشور در پارک علم و فناوری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید

نخستین «کارخانه نوآوری بیوتکنولوژی» کشور در پارک علم و فناوری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان مرکزی، در این مراسم که با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون توسعه منابع استانداری مرکزی، جمعی از رؤسا و معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی استان و همچنین مسئولان پارک علم و فناوری استان برگزار شد، دکتر مرتضی غریبی مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان گفت: این مجموعه با حمایت مالی صندوق پژوهش و فناوری استان به میزان ۲۵ میلیارد و پانصد میلیون ریال و با همکاری پارک علم و فناوری استان مرکزی به عنوان اولین کارخانه نوآوری کشور در حوزه بیوتکنولوژی در محل پارک، راه اندازی شده است.

بهره‌برداری نخستین کارخانه نوآوری بیوتکنولوژی کشور در پارک علم و فناوری استان مرکزی

وی اظهار داشت: این مجموعه با هدف کمک به فناوران و تکمیل زنجیره تجاری سازی ایده‌های فناورانه در حوزه بیوتکنولوژی راه‌اندازی شده است و این امکان را فراهم می‌نماید تا فناوران و صاحبان کسب و کار‌های نوپا در این حوزه بتوانند با استفاده از امکانات آن، امکان تولید محصول در مقیاس صنعتی را مورد ارزیابی و آزمایش قراد دهند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی تصریح کرد: این مجموعه می‌تواند به عنوان مرکز تحقیق و توسعه کارخانه‌های حوزه بیوتکنولوژی مورد استفاده قرار گیرد و بازوی کمکی بسیار خوبی برای توسعه محصولات فناورانه در حوزه بیوتکنولوژی توسط کسب و کار‌های نوپا و دانش بنیان در اشل صنعتی محسوب شود.
دکتر غریبی گفت: پس از این مجموعه، راه‌اندازی کارخانه نوآوری دیگری نیز در حوزه صنایع شیمیایی در دست اقدام است و تاکنون زیرساخت‌های لازم برای ایجاد آن آماده شده است.
در ادامه این مراسم، دکتر نادرقلی ابراهیمی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پارک علم و فناوری استان مرکزی از پارک‌های فعال در سطح کشور است که توانسته جایگاه خوبی را به خود اختصاص دهد.
وی بیان کرد: در مجموعه کشور پارک‌های علم و فناوری یکی از عناصر اصلی و مهم زیست بوم فناوری هستند که باید مورد توجه و حمایت‌های بیشتر و جدی تری قرار گیرند.
ابراهیمی، جایگاه علم و فناوری در استان مرکزی را فرصتی برای رشد و شکوفایی دانش، بینش و ایده‌های نخبگان در استان دانست، که می‌تواند یک فرصت استثنایی را در تبلور ایده‌ها در سطح کشور فراهم کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *