فرانسه، انگلیس و آلمان موافق تحریم تسلیحاتی ایران هستند

فرانسه، انگلیس و آلمان موافق تحریم تسلیحاتی ایران هستند

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی  خبرگزاری دانشجو، «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در ادعایی تازه مدعی شده که انگلیس، فرانسه و آلمان با موضع کاخ سفید درباره لزوم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران همراه هستند.

به ادعای پمپئو، آمریکا از تمام ابزارهایی که در اختیار دارد استفاده خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که ممنوعیت‌های فروش سلاح به ایران ظرف چند ماه آینده منقضی نمی‌شود.

وزیرخارجه آمریکا همچنین ادعا کرد که علت خروج آمریکا از برجام رفتار بد ایران بوده است.

در ادامه، پمپئو تاکید کرد که واشنگتن باید اطمینان حاصل کند که به ایران سلاح فروخته نخواهد شد و شریکان اروپایی ما از جمله انگلیس، آلمان و فرانسه نیز در این خصوص با ما موافق هستند.

این ادعای وزیرخارجه آمریکا در حالی مطرح شده که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان درخواست تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با مخالفت جدی روسیه و چین در شورای امنیت روبرو خواهد شد.

پیش از این، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که وزیر امور خارجه آمریکا، درصدد تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران است که پاییز امسال به پایان می‌رسد و همزمان در حال کار روی طرحی است که عضوی از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) باقی بماند.

آمریکا دو سال پیش یک‌طرفه از برجام خارج شد و همه تحریم‌های علیه ایران را که با توافق هسته‌ای برداشته شده بودند دوباره اعمال و تحریم‌های گسترده و تازه‌تری را هم اضافه کرد. این سیاست آمریکا از سوی مقامات دولت ترامپ تحت عنوان فشار حداکثری اعلام شد، اما به اذعان بسیاری از کارشناسان و حتی مقامات آمریکایی سیاست فشارحداکثری ترامپ علیه ایران تاکنون بی نتیجه مانده و به بن بست رسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *