سوریه، اقدام آلمان علیه حزب‌الله را شدیداً محکوم کرد

سوریه، اقدام آلمان علیه حزب‌الله را شدیداً محکوم کرد

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، وزارت امور خارجه شامگاه پنجشنبه در بیانیه‌ای شدیداً تصمیم دولت آلمان در «تروریست» خواندن جنبش حزب‌الله لبنان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری روسی سوریه (سانا)، وزارت خارجه این کشور در واکنش به این اقدام آلمان گفت که تصمیم برلین به وضوح نشان می‌دهد که آلمان زیر بار دیکته‌های صهیونیسم جهانی رفته و از سیاست‌های آمریکا که در حمایت از رژیم اشغالگر صهیونیست است، به صورت خفت‌باری تبعیت می‌کند.

دمشق گفت که این تصمیم بیانگر آن است که آلمان فاقد حاکمیت و استقلال در سیاست داخلی و خارجی خود است و این مسئله از جنگ جهانی دوم به بعد وجود دارد.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که حزب‌الله لبنان به عنوان یکی از جنبش‌های پیشگام مقاومت علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی است و این مسئله (تروریست‌ خواندن آن توسط دولت آلمان) مدال شرف برای این جنبش بوده و نقش آن در مقابله با دشمن صهیونیست و به شکست کشاندن طرح‌های توطئه غرب علیه حقوق و منافع ملت عرب را به رسمیت می‌شناسد.

وزارت کشور آلمان امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای حزب‌الله را بعنوان یک سازمان تروریستی معرفی کرد و گفت فعالیت‌های آن را در خاک این کشور اروپایی ممنوع کرده است. این اقدام آلمان، با استقبال مقامات رژیم صهیونیستی را در پی داشته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *