ارتش چین آماده کمک به جهان برای مقابله با کووید-۱۹ است

ارتش چین آماده کمک به جهان برای مقابله با کووید-۱۹ است

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی  خبرگزاری دانشجو، سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه گفت که نیرو‌های مسلح این کشور به همه نظامیان سرتاسر جهان برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ کمک خواهد کرد.

به نوشته خبرگزاری «شینهوا» «وو گیان» سخنگوی وزارت دفاع چین با ابراز قدردانی عمیق از وزارت دفاع و نظامیان سایر کشور‌ها که به چین در نبرد با بیماری کووید- ۱۹ کمک کرده بودند، گفت: «چین ضمن تلاش برای مهار این بیماری در داخل، به جامعه بین المللی در زمینه مقابله با همه گیری کووید-۱۹ کمک خواهد کرد».

سخنگوی وزارت دفاع چین از ارسال کمک‌ها و یا تیم‌های پزشکی به کشور‌هایی از جمله ایران، پاکستان، میانمار و ویتنام برای مقابله با بیکاری کووید-۱۹ اشاره کرد و افزود، کارشناسان ارتش چین تجربه خود را در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ با همتایان خود از پاکستان، سنگاپور و روسیه از طریق ویدئو کنفرانس به اشتراک گذاشتند.

این مقام نظامی چین در خاتمه با اشاره به اینکه ویروس این بیماری هیچ حد و و مرزی نمی‌شناسد، گفت جهان تنها با همبستگی بین‌المللی می‌تواند این دشمن مشترک بشر را شکست دهد.

در حالی که آمریکا تلاش بسیاری کرده تا چین را عامل تولید این بیماری معرفی کند دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا امروز پنجشنبه بار دیگر تاکید کرد شواهد موجود نشان می‌دهد ویروس کرونا توسط انسان ساخته نشده و یا در اطلاعات ژنتیکی آن تغییر ایجاد نشده است.

در بیانیه جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره منشأ کووید-۱۹ آمده است: «کل جامعه اطلاعاتی مستمراً اقدام به ارائه حمایت‌های حیاتی از سیاست‌سازان آمریکایی و افراد دخیل در مبارزه با این ویروس کرده است.»

دولت چین بار‌ها هرگونه احتمال ساخته شدن ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های این کشور را رد کرده و ادعا‌های مطرح شده در این زمینه را غیرسازنده توصیف کرده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *