تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی‌نیاز می‌شویم

تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی‌نیاز می‌شویم

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، بهروز کمالوندی روز پنجشنبه در گفت‌وگویی گفت: بخش عمده تعمیرات این نیروگاه توسط متخصصان ایرانی انجام می‌شود و شاید در دو سال آینده از متخصصان روسی در این زمینه بی نیاز شویم.

وی درمورد تعویض سوخت و تعمیرات سالانه این نیروگاه هم اظهارداشت: هر سال در دوره‌ای تعویض سوخت و تعمیرات سالیانه این نیروگاه انجام میشود که این ویژگی همه نیروگاه‌های اتمی است.

به گزارش ایرنا، کمالوندی یادآور شد: در گذشته با توجه به درخواست وزارت نیرو برای این که کمبود برق وجود نداشته باشد، ما این اقدام را در فصلی انجام می‌دهیم که با سرما و گرمای شدید مواجه نباشیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی به شرایط کرونایی در کشور اشاره کرد و گفت: باتوجه به این شرایط این کار را در دو مقطع انجام می‌دهیم که هر دو در فصلی است که کمبود برق احساس نشود، نخست در اردیبهشت ماه که در حال حاضر در حال انجام است و دیگری در پاییز که تعدد افراد کمتری درگیر تعمیرات و … هستند.

کمالوندی در این گفتگو از ورود محموله سوخت جدید به بوشهر با همکاری روس اتم در دو پرواز در هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: این محموله‌ها حاوی ۳۸ تن سوخت با حدود ۴.۵ درصد است که انرژی معادل ۱۲ میلیون بشکه نفت می‌شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: هر کدام از این هواپیما‌ها سوخت انرژی معادل ۶ میلیون بشکه نفت به ایران آوردند که این‌ها در طول یک سال آینده برق مورد نیاز را به میزان یک هزار مگاوات تولید می‌کنند.

کمالوندی ادامه داد: تاکنون معادل حدود ۶۷ میلیون بشکه نفت در عملکرد نیروگاه بوشهر صرفه جویی شده و سالانه هفت میلیون تن آلاینده کمتر ایجاد می‌شود.

وی افزود: اگر همین میزان برق در نیروگاه‌های معمولی تولید شود باید حدود هفت میلیون تن آلاینده در فضا انتشار یابد که اهمیت کار این نیروگاه و پاکی و تمیزی انرژی است که از سوی نیروگاه اتمی بوشهر تولید می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.