فعلا تصمیمی برای شروع فوتبال گرفته نمی شود!/ یکشنبه تصمیمات جدیدی می گیریم

فعلا تصمیمی برای شروع فوتبال گرفته نمی شود!/ یکشنبه تصمیمات جدیدی می گیریم

[ad_1]

علیرضا وهاب زاده مشاور رسانه ای وزیر بهداشت در گفتگو با خبرگزاری دانشجو  اظهار داشت: درباره اوضاع جدید کرونا در کشور و البته رویکرد وزارت بهداشت برای راه اندازی دوباره ورزش در اماکن مرتبط با این امر توضیحاتی داد.

وی ابتدا در تشریح اوضاع کرونا در کشور با استناد به صحبتهای دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات تا ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی که بدستمان رسیده متأسفانه ۱۰۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که مجموع بیماران در کشور را به عدد 9 هزار و۵۶۴۶ نفر می رساند».

وی ادامه داد: «️متاسفانه از پنجشنبه تا جمعه گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند که مجموع جان باختگان این بیماری در کشور را به 6هزار و 91 نفر رساند. البته خوشبختانه تاکنون 76 هزار و ۳۱۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. البته هنوز 2 هزار و ۸۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

مشاور رسانه ای وزیر بهداشت درباره شرایط راه اندازی دوباره فوتبال تصریح کرد: «آمار کلی روند کاهشی داشته ولی در روزهای اخیر باز هم این نمودار کمی رو به افزایش گذاشته است. با این همه قرار است روز یکشنبه در رابطه با برخی مشاغل دیگر که هنوز بازگشایی نداشته اند تصمیم گیری شود».

وهاب زاده در این باره که ورزش و فوتبال در تصمیمات روز یکشنبه چه جایگاهی خواهند داشت گفت: «هنوز مشخصا درباره ورزش حرفی زده نشده و ممکن است امروز تغییری در برنامه بوجود بیاید».

وی در این باره که این تصمیمات بر چه اساس و با چه متر و معیاری تخاذ می شوند توضیح داد: «خب خوشبختانه ما در برخی شهرها به وضعیت سفید رسیده ایم و بر همین اساس قرار است پروتکل های جدیدی را برای شهرهایی که دارای وضعیت سفید هستند داشته باشیم».

وی در پایان در پاسخ به این پرسش مشخص که آیا درباره راه اندازی لیگ فوتبال خبر تازه ای اعلام شده یا نه گفت: «خیر! فعلا این درباره فعالیت های کوچکتر است. انشاالله با مراقبت های عمومی آمار روز به روز کاهش بیشتری پیدا کند تا کم کم شرایط برای انجام همه امور فراهم شود».

به گزارش دانشجو، از تاریخ جمعه نهم اسفند ماه سال 1398 که آخرین هفته دیدارهای لیگ برتر در چارچوب هفته بیست و یکم برگزار شد رقابتهای لیگ برتر تعطیل شده و 51 روز است که هیچ مسابقه فوتبالی در ایران برگزار نمی شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *