کمک به لبنان مشروط به اجازه نظارت بر اقتصاد است

کمک به لبنان مشروط به اجازه نظارت بر اقتصاد است

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در واکنش به تحولات اخیر لبنان اعلام کرد، اینکه صندوق بین‌المللی پول درخواست کمک لبنان را دریافت کرده اعترافی از سوی دولت لبنان به حجم بحران مالی این کشور است و این امری مفید است.

شنکر به «اسکای نیوز» عربی گفت: واشنگتن طرح نجات دولت لبنان را بررسی می‌کند، اما موضوع در نهایت امر به میزان آمادگی دولت لبنان برای انجام گام‌های لازم جهت دریافت کمک صندوق بین‌لمللی پول دارد.

وی ادامه داد: هر پولی که صندوق مذکور به لبنان می‌دهد، کمک مجانی نیست بلکه این پول‌ها مشروط به گام‌های اصلاحی هستند که به ایجاد درآمد دولت کنند و به صندوق اجازه نظارت بر اقتصاد دولت را بدهند.

شنکر سپس مدعی شد: جالب است که ببینیم آیا دولتی که حزب‌الله بخشی از آن است قادر به تعهد کامل به اصلاحات هست (یا خیر) خصوصا اینکه حزب‌الله بر حمایت مالی غیرقانونی و فساد تکیه دارد و از پرداخت عوارض گمرکی و مالیات خودداری می‌کند.

وی درباره روابط آمریکا با «ریاض سلامه» رئیس بانک مرکزی لبنان هم گفت: مخفی نیست که واشنگتن روابط مثمرثمری با رئیس بانک مرکزی لبنان ریاض سلامه دارد و روابط آمریکا با لبنان روابط با سازمان‌هاست.

لبنان هفته گذشته شاهد اعتراضات و بعضا آشوب در برخی مناطق بویژه شمال این کشور بود و دولت لبنان برای فرونشاندن اعتراضات مذکور و سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت) طرحی مالی-اقتصادی تصویب کرد.

روزنامه لبنانی «الاخبار» در واکنش به این طرح نوشت، دولت با این کار موفق به انجام کاری سخت شده، اما طرح مذکور سه نکته منفی یا سه بمب دارد

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *