مشارکت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در طرح مواسات

مشارکت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در طرح مواسات

[ad_1]

علیرضا پیوندی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص طرح مواسات گفت: در صلوات شعبانیه، واژه مواسات مطرح شده و در واقع این وظیفه ما را در روزی دیگران نشان می‌دهد. یعنی من که پول، طعام یا امکاناتی را در اختیار دارم، وظیفه ام ایجاد مواسات است.

پیوندی با بیان اینکه این تعبیر صلوات شعبانیه در بیانات رهبر انقلاب هم استفاده شده است، افزود:ضرورت این طرح از آنجا روشن می‌شود که در اگر در جامعه ای، افراد بهره مندتر، دغدغه گرفتن دست دیگران را نداشته باشند، این جامعه دوقطبی خواهد شد و فاصله فقیر و غنی روز به روز در آن بیشتر می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: این جامعه، پایدار و سالم نخواهد ماند و همین امر عاملی برای عدم تأمین امنیت و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر می‌شود.

وی با بیان اینکه مواسات در شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور، ضروری‌تر به نظر می‌رسد، گفت: با این حال اصل مواسات باید همیشه در جامعه جاری و ساری باشد.

پیوندی با اشاره به فعالیت‌های دانشجویان در زمینه ایجاد مواسات، گفت: در مشهد، دانشجویان فعال هستند و با کمک نهاد رهبری و حمایت‌های دیگر، در حد توان خود از نظر تبلیغات، کمک مالی و نیروی انسانی، در حال رقم زدن اتفاقات خوبیه ستند.

وی با تأکید بر اینکه مواسات پس از کرونا نیز به عنوان فرهنگ در جامعه جای خود را باز کند، افزود: نکته کلیدی زیبایی را در صلوات شعبانیه می‌بینیم که در واقع خداوند در قالب دعا، وظیفه ما را به ما آموزش می‌دهد. یاد می‌گیریم که اگر چیزی بیشتر داریم، خداوند وسعت داده و این فضل خداست که بر ما وسیع‌تر شده نه این که بخواهیم آن را از خودمان بدانیم و بعد وظیفه مان در برابر این رزق وسیع‌تر را می‌آموزیم که ایجاد مواسات و گرفتن دست آن‌هایی است که اراده‌ خداوند بر این بوده سختی بیشتری را تحمل بکنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: دانشجویان علوم پزشکی نیز در این طرح شرکت کرده اند و روزانه کار توزیع بسته‌های افطاری ساده بین خانواده‌ها با کمک دانشجویان انجام می‌شود.

 

پیوندی با اشاره به اجرای طرح مواسات در دانشگاه های مشهد به طور همزمان، بیان کرد: مشارکت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این طرح به طور حداکثری بوده و آنان توانسته اند بخش مهمی از این طرح را به عهده گیرند. 

 

گفتنی است، طرح مواسات در دانشگاه های مشهد با همکاری و مشارکت آستان قدس رضوی در تهیه و توزیع بسته های ساده افطاری بین خانواده های نیازمند، در حال اجرا است. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *